„Viem, že je obľúbený fanúšikmi a nepochybne je jednou z tých megahviezd, ktoré tento šport zdobia. Ale pre nás v pelotóne to je krvavá nočná mora. Jednoducho jazdec, ktorému sa chcete vyhýbať. Je pekelne nebezpečný,“ začal svoje výčitky smerom k slovenskému cyklistovi Impey pre Cycling Tips.  

Nevie sa sústrediť

Fanúšikovia radi sledujú Saganovu nekompromisnú jazdu, ktorú mu vyčíta aj Impey: „Je mimoriadne talentovaný a zručný cyklista, ale tiež je, ako to mám povedať, absolútny egoista. Mal by popracovať na schopnosti sústrediť sa, ani zďaleka nie je na takej úrovni ako jeho manévre na bicykli a to z neho robí jazdca, ktorý spôsobuje veľa pádov. Pozrite si niektoré pády z pretekov. Nie vždy je do nich zapojený, ale v porovnaní s inými jazdcami je výrazne nadpriemerný.“

Podľa Impeya je náročné jazdiť na zadnom kolese Sagana. Nie je to o tom, že by ste si museli dávať pozor na jeho úniky, ale na všetko ostatné, na čo si on nedáva. „Jeho výpadky koncentrácie mu spôsobili, že sa dostal do situácií, ktorým sa dalo v dostatočnom predstihu vyhnúť, ale pretože má vynikajúce manévrovacie schopnosti, dokáže sa im vyhnúť aj na poslednú chvíľu. Jazdci za ním však nakoniec spadnú pre jeho sebectvo – stará sa len o seba. Má nulovú starostlivosť o iných a očakáva, že všetci ostatní budú mať rovnaké zručnosti ako on. My nie. Nie je možné, aby sme boli všetci takí talentovaní,“ vyčítal Saganovi jazdec Israel Israel Start-Up Nation.