Sagan si v sezóne pripísal na svoje konto len jedno víťazstvo, keď vyhral etapu na Giro d’Italia. „Chápem, že niektorí považujú triumf v etape na Gire za skromný výsledok pre niekoho ako je Peter, ale nie je to celkom tak, ako sa zdá,“ vyhlásil pre bici.pro športový riaditeľ Bora-hansgrohe Sylwester Szmyd. „Pozrel som sa na jeho čísla a šprintuje s rovnakou silou, ako keď vyhrával. Niekedy však potrebujete aj trocha šťastia, aby ste v šprinte vyhrali. Nedá sa povedať, že by bol Sagan už vyčerpaným jazdcom,“ dodal Szmyd.

Sylwester Szmyd (prvý sprava) sleduje Sagana od jeho začiatkov.
Sylwester Szmyd (prvý sprava) sleduje Sagana od jeho začiatkov.
Zdroj: Instagram.com

Sagan skončil na Tour de France šesťkrát v prvej päťke. Na Gire dokonc a štyrikrát druhý. Ani na jednom podujatí nevyhral dres v bodovacej súťaži. Márne hľadal recept na čistokrvných šprintérov. Na francúzskych cestách mu zelený dres zobral Sam Bennett, na talianskych zas Arnaud Démare. „Sagan nikdy nebol čistokrvný. Peter vyhrával šprinty po chybách najrýchlejších, či pri dojazde do kopca alebo keď bol najrýchlejší v úniku,“ pripomenul Szmyd.

Podľa Poliaka bolo pre Sagana pred desiatimi rokmi ľahšie sa dostať do formy ako teraz, keď je starší a ešte bol sedem týždňov zavretý doma v Monaku. „Nemôžete byť viac ako 10 rokov na čele a byť stále Hulkom, Forrestom Gumpom, Johnom Travoltom a každou ďalšou postavou, ktorú si vymyslíte. Na druhej strane našliapané kilometre vám zostanú navždy v pamäti,“ zakončil Szmyd.