O obrovskej tragédii informoval ako prvý portál trencin.zoznam.sk. Róbert Nagy ml. pritom dovŕšil 18 rokov len v máji a je synom Róberta Nagya, majstra Slovenska v časovke jednotlivcov z roku 2003. Talentovaný cyklista zomrel počas štvrtkového tréningu, keď sa mu osudným stala zrážka s kamiónom pri odbočke na dedinu Trenčianske Jastrabie.

„Robo pri tréningu a vo veľkej rýchlosti, keď išli dole kopcom v smere na Trenčianske Jastrabie, trafil kameň na ceste a hodilo ho doľava. Zhodou okolností išiel vedľa neho kamión, ktorý ho stiahol a vyhodil Roba späť do zábradlia vedľa cesty. Po náraze mal úplne roztrhané pľúca,“ povedal pre trencin.zoznam.sk jeden z funkcionárov klubu Slávia Trenčín Cycling Academy, ktorej bol Nagy ml. členom.

Nádejný športovec nemal šancu zrážku prežiť. „Chalani, keď mu dávali umelé dýchanie, tak povedali, že mal celý vrch odtrhnutý. Najväčší paradox je v tom, že trafil zábradlie, ktoré tam je dva týždne. Ak by tam nebolo, tak by možno ešte žil,“ dodal nemenovaný funkcionár klubu o tragickej nehode.

„Neuveriteľne ťažko sa hľadajú slová na sprostredkovanie takejto informácie. Vyhasol život ďalšieho mladého človeka. Dnes počas tréningu tragicky zahynul mladý juniorský reprezentant Róbert Nagy. Šiesty z tohtoročnej časovky MSR juniorov podľahol zraneniam po páde počas obiehania kamiónom a následnom náraze do zábradlia. Nech odpočíva v pokoji. Úprimnú sústrasť rodine,“ reagoval na tragickú správu Slovenský zväz cyklistiky.