O nepríjemnej udalosti informovala stránka cyclingtips.com s tým, že lúpež sa mala odohrať v sobotu v sídle spoločnosti v americkom štáte Kalifornia. Zlodeji v tamojšom múzeu našli doslova zlatú baňu, pretože si so sebou zobrali skutočne niekoľko skvostov a medzi nimi aj dva kúsky, na ktorých sa zaskvel náš Peter Sagan. Dokopy malo zmiznúť 16 bicyklov.

Zmizol aj bicykel, na ktorom náš jazdec vyhral v roku 2018 monument Paríž - Roubaix po fantastickom výkone a pripísal si tak jeden z najcennejších triumfov kariéry. Žilinský rodák sa na slávnom podujatí predstavil na stroji so špeciálnym zlatým rámom. Zmizol tiež bicykel, s ktorým získal svoj posledný zelený dres na vlaňajšom Tour de France. Okrem toho zmizli napríklad aj vzácne bicykle Tonyho Martina či Fabiana Cancellaru ako aj stroj Čecha Jaroslava Kulhavého, na ktorom vyhral v roku 2012 zlato na olympiáde v Londýne v disciplíne cross country.

Zlodeji spôsobili škodu 160-tisíc dolárov a podľa polície mesta Morgan Hill pri lúpeži použili dve autá. Toyotu 4Runner, ktorú neskôr našli opustenú pri meste Salinas, a bielu dodávku, po ktorej stále pátrajú. Výrobca špičkových bicyklov vypísal aj odmenu 25-tisíc dolárov za informácie, ktoré by viedli k dolapeniu páchateľov.