O zmene drese Sagana sa začalo hovoriť v spojitosti s pretekmi Giro d’Italia 2020, ktoré odštartujú v susednom Maďarsku. Práve na rovinatých cestách u našich južných susedoch by sa mohol obliecť do ružového dresu pre lídra pretekov. Tourminátor neštartoval iba na tejto grandtour. V roku 2020 by to mohla byť pre neho premiéra na a vraj posledná možnosť bojovať v nej v drese Bory.

Uznávaný cyklistický novinár Beppe Conti z Talianska v programe Radiocorsa televízneho kanálu Rai Sport vylásil, že po Saganovi „idú“ bohaté arabské stajne Bahrain Merida a Team Emirates zo Spojených Arabských Emirátov. Práve tieto dva tímy podporované možnosťami kráľovskej rodiny v Bahrajne či aerolinkami patria medzi tie, ktoré by Sagana dokázali zaplatiť. Bora niekoľkokrát deklarovala, že peniaze vynaložené do Sagana sa im vracajú niekoľkonásobne. Lenže v tíme rastie Tourminátorovi nemalá konkurencia. Na budúcoročnom Tour de France sa môže stať, že šprintérskou jednotkou stajne bude Pascal Ackermann. V tejto sezóne vyhral 12 etáp a aj zelený dres na Giro d’Italia. Nedotknuteľná pozícia trojnásobného majstra sveta v nemeckej stajni sa tak otriasa v základoch.

Práve spomínané dve stajne by Saganovi dokázali ponúknuť miliónový plat, ktorý sa podľa zákulisných informácii pohybuje na úrovni šiestich miliónov eur ročne.

Bahrain Merida vlastní člen bahrajnskej kráľovskej rodiny Nasser bin Hamad Al Khalif. V krajine je prezidentom olympijského výboru a v jeho tíme sa za najväčšie hviezdy považujú vrchár Vincenzo Nibali, majster sveta v časovke Rohan Dennis a šprintér Sonny Colbrelli. V Team Emirates sa však nájdu omnoho lepší šprintéri. Saganov veľký priateľ Fernando Gaviria a veľký súper Alexander Kristoff. Stajňu sponzoruje letecká spoločnosť Emirates, ktorá dáva veľké peniaze na futbalový Real Madrid či Arsenal Londýn.