Hoci medzi najhorúcejších favoritov radili odborníci Belgičanov Van Aerta a Van der Poela, viacerí pripomínali, že netreba zabúdať na Sagana. Svojich súperov však skvelým výkonom zatienil práve Alaphilippe, ktorý zaútočil približne 17 kilometrov pred cieľom.

„Stále dokola sa brzdilo, pridávalo. Bolo potrebné jazdiť vpredu a v tom rozhodujúcom momente mi to nevydalo. Ostal som v druhej skupine a tá už nešla. V našej skupine sa už len stále nastupovalo a brzdilo, čo už vždy znamená koniec šanciam. Nebola tam už spolupráca. Aké som mal nohy? Na výhru to nebolo,“ povedal po pretekoch úprimne Sagan pre cycling-info.sk. Najviac na seba slovenský cyklista upozornil pred začiatkom pretekov, keď potvrdil povesť šoumena, fanúšikom predviedol jazdu na zadnom kolese a zožal aplauz fanúšikov.

Alaphilippovo víťazstvo podľa Saganovho prvého trénera Petra Zánického odzrkadľuje aktuálnu výkonnosť Francúza voči svetovej špičke. Zánický bol svojho bývalého zverenca podporiť priamo v dejisku pretekov. „Keď bol Peter v top forme, lepšiu trať by si ani nemohol naplánovať, takéto niečo mu úplne sedí. Chýbalo mu aj trochu šťastia, keď sa to delilo, Peťo bol vzadu. Hlavne Belgičania boli veľmi silní, myslím, že keby Peter aj prišiel v 18-člennej skupine do finále, s najlepšími by v ten deň nemohol súperiť o víťazstvo,“ povedal z Belgicka pre náš denník.

Trojnásobný majster sveta Sagan podľa Zánického nemusí zúfať a stále má šancu na rekordný štvrtý titul. Za vzor dáva jeho dlhoročného rivala. „Budúci rok v Austrálii by nemali byť preteky nejako extra ťažké a vidíme aj na Markovi Cavendishovi, ktorý sa po rokoch vrátil v top forme. Vonkoncom by som nad Petrom nelámal palicu, stále môže ukázať, že patrí medzi špičku. V Austrálii (2022) či Škótsku (2023) stále môže získať štvrtý titul majstra sveta,“ dodal Zánický.

Hlavou je už v Paríži

Zánický so Saganom pravidelne komunikuje, preto sme sa ho spýtali, ako slovenský cyklista reagoval na preteky po ich skončení. „Samozrejme, je tam určité sklamanie, Peťo tým ale vždy žije len tak, že v jeden deň si preberie, kde nastala chyba a v druhý deň je hlavou prichystaný na ďalšie preteky, a to je to najlepšie, čo môže urobiť. O týždeň Petra čaká Paríž-Roubaix, myslím, že bude mať čistú hlavu, už v pondelok sa presunul z Belgicka do Francúzska. Bude určite pripravený a ja len dúfam, že jeho forma bude mať stále stúpajúcu tendenciu,“ prezradil Zánický.