Minulý rok sa trojnásobný majster sveta nakazil počas prípravy na sezónu na Kanárskych ostrovoch. Vtedy koronavírus Sagana poriadne vytrápil a po stredne ťažkom priebehu sa to aj odzrkadlilo na jeho výkonoch v úvode ročníka.

Teraz boli Peter aj Juraj znova pozitívni. „S bratom Jurajom sme si urobili testy na COVID-19, ktoré, žiaľ, vyšli pozitívne. Máme príznaky spojené s vírusom a riadime sa pokynmi, ktoré stanovili príslušné orgány. Budem vás priebežne informovať,“ napísal hviezdny cyklista na Twitteri. 

Podľa prezidenta Slovenského zväzu cyklistiky Petra Privaru však majú obaja priebeh choroby oveľa miernejší. „Majú ľahký priebeh a myslím, že Juraj skoro nemá ani príznaky. V dnešnej dobe, keď sa pozrieme aj na ostatné športy, ako je tenis či hokej, tak hráči sa po covide vrátia už po dvoch, troch týždňoch, niekedy aj skôr. Myslím si, že covid už nemá taký silný dopad, ako to bolo na začiatku,“ povedal Privara pre Šport24.sk.

Peter Sagan sa mal na konci januára predstaviť na podujatí Vuelta a San Juan v Argnetíne, ktoré dokonca aj propagoval, no to organizátori zrušili práve pre pandémiu. Napriek tomu, že je náš  cyklista nakazený, choroba by nemala mať výrazny vplyv na jeho štart do nového ročníka. „Nehovorím, že mu to zrušenie sadlo, ale bol tvárou podujatia a keby sa konalo a on by sa ho nezúčastnil, tak by to pre organizátorov bolo asi dosť nešťastné,“ dodal Privara.