Cyklistickým svetom sa začínajú šíriť správy, že spoločnosť najbohatšieho človeka planéty Elona Muska Tesla sa chystá vstúpiť do cyklistiky. Finančne by mala zachrániť stajňu Qhubeka-Assos. Jediný africký tím vo World Tour ledva prežil sezónu, ale o konci nikto nehovorí. „Tento tím by si následne vymenil sponzorov s tímom Bora Hansgrohe, že švajčiarske (Nemcom blízke) spoločnosti BMC a Assos by išli do Bory a Specialized so sídlom v americkej Kalifornii s talianskym Sportfulom by išli sem. Tím naviac aktuálne má u seba Fabia Ara, či Giacoma Nizzola, takže ako taliansky sponzor s tým určite budú spokojní,“ napísala na Facebook fanpage Peter Sagan Cz/Sk, ktorá má už viac ako 93-tisíc sledovateľov.

Peter Sagan je spätý s talianskym výrobcom oblečenia i americkým výrobcom bicyklov, ktorý sa podieľa na jeho plate v bore. Práve plat je odstrašujúcim pri angžovaní Sagana. Momentálne by sme tímy, ktoré si môžu dovoliť vyplatiť Saganovi milióny, spočítali na jednej ruke. Elon Musk je však iná liga, na ktorú sa nechytá ani veľkohubý Oleg Tiňkov či výrobcovia kuchynských spotrebičov.

"Vždy nejaká špekulácia príde a ľudia sa tvária, že to nie je pravda, aby sa to nerozšírilo alebo nezakríklo,“ nevyvrátil dohady prezident Slovenského cyklistického zväzu Peter Prívara. „Ak príde veľký sponzor, tak potrebuje veľkú hviezdu. Ak dá do toho tímu niekto peniaze, tak nechce priemerný, ale špičkový tím,“ doplnil Prívara, podľa ktorého Sagan sa zmenou tímu teraz nezaoberá. „Má na to ľudí. Jeho vyjednávacia pozícia sa môže zmeniť po majstrovstvách sveta, ktoré by mu mali vyhovovať,“ zakončil prezident. 

Sagan v minulosti reagoval na vyhlásenia Elona Muska.
Sagan v minulosti reagoval na vyhlásenia Elona Muska.
Zdroj: Twitter

Sagan s Muskom už koketoval pred tromi rokmi. Američan vyhlásil, že pri jeho najnovšom projekte hyperloopu dostanúc chodci a cyklisti prednosť pred autami. „Cyklisti a chodci by mali mať vždy prednosť. Elon, zavolaj mi, ak budeš potrebovať pomoc s navrhnutím stojanov pre bicykle,“ odkázal vtedy Tourminátor vizionárovi.