Sagan sa v závere ocitol v dobrej pozícii, "zavesil" sa za Gaviriu, no vo finiši ho nedokázal predbehnúť a skončil tesne za stupňami. Z pravej strany sa pred neho ešte dostali Barbier i Hodeg. Po šiestom mieste v prvej a piatej priečke v druhej etape dosiahol jazdec Bory-hansgrohe zatiaľ najlepší výsledok v doterajšom priebehu podujatia. Post lídra celkovej klasifikácie si udržal Belgičan Remco Evenepoel z Deceuninck-QuickStepu.

Stredajšia štvrtá etapa mala približne v polovici itineráru tri stúpania, no pelotón sa neroztrhal do rozhodujúceho úniku. Potom už nasledoval zväčša rovinatý profil s technickým dojazdom v závere. Išlo sa v rýchlom tempe a v záverečnej tretine etapy sa z balíka "utrhla" dvojica Peio Goikoetxea a Robin Carpenter. Približne tri kilometre pred cieľovou páskou však ich únik skončil a finiš tak patril opäť šprintérom. Gaviria si v ňom pripísal druhý tohtoročný etapový vavrín, predtým sa tešil z víťazstva aj v 2. etape.

Vo štvrtok je na Vuelte a San Juan voľný deň, o deň neskôr sa pôjde kráľovská horská etapa na 175 km z Caucete do strediska Alto Colorado.