Sagan kvôli nákaze musel odložiť začiatok novej sezóny a tvrdá zimná príprava takmer vyšla navnivoč. Náš cyklista odštartoval nový ročník etapovým podujatím Tirreno - Adriatico, na ktorom však šetril sily a zbytočne sa nenamáhal. Pre belgické periodikum Het Laatste Nieuws trojnásobný majster sveta opísal priebeh ochorenia. Väčším zdravotným komplikáciám sa, našťastie, vyhol, no vírus ho aj tak stál veľa síl.

„Stratil som čuch a cítil sa veľmi unavený. Nemal som horúčku ani iné príznaky. Musel som však začať s tréningom opatrne, hodinu a hodinu a pol, potom deň oddych. Strávil som hodinu na bicykli a opäť som bol vyčerpaný. Takto som stratil tri týždne,“ povedal Sagan. Aj preto nemal náš cyklista na prvých pretekoch sezóny vysoké ciele. Jeho najlepším umiestnením bola 11. priečka ešte v prvej etape. „Som veľmi šťastný, že som ich dokončil. Odviedol som tu veľa práce, nie som ani unavený a cítim sa v pohode,“ prezradil cyklista Bora-Hansgrohe. 

Sagana teraz netradične čakajú preteky Okolo Katalánska, kde bude dobiehať zameškané v ťažkých kopcoch, aby bol dobre pripravený na aprílové klasiky. Trojnásobný majster sveta o svojich schopnostiach nepochybuje a verí, že ho čoskoro uvidíme opäť vo výbornej forme. „Ja sa vrátim, žiadne obavy. Takto to chodí, môžete ochorieť, či mať nehodu a ste mimo pol roka či celú sezónu. Uvidíme, ako sa budem cítiť, keď sa celkovo zotavím,“ dodal Tourminátor.