POZRITE SI NOVÉ SAGANOVE TETOVANIA V GALÉRII

Po pretekoch Vuelta a San Juan v Argentíne sa Sagan presunul do Kolumbie. Okrem tréningov v nadmorských výškach si našiel čas aj na mimocyklistické zážitky. Tourminátor navštívil Medellín, druhé najväčšie kolumbijské mesto ležiace v nadmorskej výške 1500 metrov nad morom.

Sagan si nenechal ujsť vystúpenie miestnych umelcov a už tradične sa fotil s fanúšikmi. Fanúšikov prekvapil najmä novými tetovaniami. Miestny tatér Andy Borneo pridal slovenskému cyklistovi nové „ozdoby“, ktoré by ste však veru neuhádli a poriadne prekvapili všetkých.

Najnovšie „prírastky“ na Saganovom tele zďaleka nie sú prvé tetovania. Začal s autogramom kamaráta, ktorý sa mu podpísal v bare na stehno a cyklista si ho nechal zvečniť. Neskôr pokračoval s komiksovou postavou Jokera vo filme o Batmanovi, namiesto tváre herca bola Saganova tvár a výrok „Why so serious?“, teda „Prečo tak vážne?“.

Jedno tetovanie venoval Sagan svojmu synovi Marlonovi. Sú na ňom znázornené dve päste – Petrova a Marlonova, so synovým menom a dátumom narodenia. Pod touto „kerkou“ má Tourminátor tri vytetované jazvy, znázorňujúce jeho tituly z majstrovstiev sveta.

Všetko to však boli menšie tetovania, no minulý rok Sagan poriadne prekvapil celý svet ozdobou cez celý chrbát. Prepletajúce sa tŕne v strede chrbtice, číslo 111 a tzv. tribal ornamentálne vzory na lopatkách. Slovo tribal označuje staroveký kmeň, jeho motívy môžu mať dôležitý význam. Najčastejšie si ich dávajú tetovať muži, aby im bojové motívy dodali v boji odvahu.