Pandémia koronavírusu nabúrala cyklistický program a odložila či zrušila mnohé preteky. „Plánovať preteky pre druhú polovicu sezóny je nateraz nemožné. Som však pripravený jazdiť až do zimy. V posledných týždňoch som si dosť oddýchol,“ vyhlásil Sagan v rozhovore pre Il Corriere della Sera.

Po prvom tréningu po dlhej dobe sa prihovoril fanúšikom na sociálnej sieti. „Čaute. Dnes je prvý deň, keď som si mohol ísť zajazdiť na bicykli, ale len v Monaku. Verím, že všetko bude v poriadku. Nemôžem sa dočkať, ako sa prvýkrát opriem do pedálov po siedmich týždňoch mimo domu. Verím, že sa skoro uvidíme,“ povedal Sagan vo videoodkaze.

Slovenský cyklista priznal, že všetko zlé je na niečo dobré. Keďže nemohol trénovať a necestoval na preteky po svete, trávil so synom Marlonom každý deň.

Nebyť koronavírusu, Sagan by sa pripravoval na slávne Giro d‘Italia, ktoré by absolvoval prvýkrát v živote a ktoré sa mali začať 9. mája. Koronavírus však úplne rozbil kalendár pretekov a nikto z cyklistov naisto nevie, kedy sa prvýkrát postaví na štart.

„Tour de France preložili na september, ďalšie dátumy sú zatiaľ neznáme. Nikto z nás nevie, ako sa vyvinie situácia. Keď kompetentní povolia preteky, musia nám predtým dožičiť dostatočný čas na trénovanie. Načasovanie formy bude náročné. Bolo by teraz zbytočné ladiť formu, keď nevieme, kedy presne sa reštartuje sezóna,“ tvrdí Sagan.

Vrcholmi tohto roka mali byť pre neho Tour de France, ale aj olympiáda, ktorú odložili na budúci rok. Trojnásobný majster sveta však zdvíha varovný prst. „Aká olympiáda? Kedy? Organizátori tvrdia, že sa určite uskutoční, akoby však zabúdali na pandémiu, ktorá sa ešte neskončila. Niektoré vyjadrenia sú teda v tejto súvislosti naozaj predčasné.“