Najvýznamnejšie cyklistické podujatie na Slovensku, ktoré patrí do kategórie UCI 2.1, tak opäť posunulo latku nahor. Pred dvomi rokmi sa na podujatí predstavili premiérovo dva World Tour tímy Deceuninck-Quick-Step a Bora-Hansgrohe. Vlani sa k spomínanej dvojici pridali aj ďalšie tri elitné zoskupenia - CCC, Groupama-FDJ a SAE Team Emirates. Tento rok budú na Okolo Slovenska okrem Bory a Quick Stepu aj poľský CCC, izraelský Israel Start-Up Nation, francúzsky Cofidis, Solutions Crédits a nemecký Sunweb. Okrem nich príde šesť prokontinentálnych tímov, sedem kontinentálnych vrátane Dukly Banská Bystrica a zatiaľ dvadsiaty účastník je slovenská reprezentácia.

Na najväčšom domácom podujatí sa však opäť nepredstaví Peter Sagan, keďže ten má v sezóne, ktorú prerušila pandémia koronavírus, na pláne štartovať na Tour de France a zároveň Giro d'Italia. "Máme však prísľub, že prídu Juraj Sagan a Erik Baška. QuickStep sľúbil, že príde s veľkým menom, zo Sunwebu by to mohol byť Michael Matthews, ktorý má manželku Slovenku, a očakávame, že z Cofidisu príde Elia Viviani," povedal športový riaditeľ pretekov Ľudovít Lučanič.

Prihlásené tímy:

reprezentácie (1): Slovenská reprezentácia

kontinentálne (7): Dukla Banská Bystrica, Adria Mobil (Slovin.), Team Novak (Rum.), Mazowsze Serce Polski (Poľ.), Friuli ASD (Tal.), Elkov - Kasper (ČR), Colombia Tierra de Atletas (Kol.)

prokontinentálne (6): Gazprom Rusvelo (Rus.), Uno X (Nór.), Bingoal - Wallonie Bruxelles (Belg.), Novo Nordisk (USA), Vini Zabu - KTM (Tal.), Alpecin - Fenix (Hol.)

WorldTour (6): CCC (Poľ.), Israel Start-Up Nation (Izr.), Cofidis, Solutions Crédits (Fr.), Sunweb (Nem.), Bora-Hansgrohe (Nem.) - Juraj Sagan, Erik Baška, Deceuninck - Quick Step (Belg.)

Trať 64. ročníka Okolo Slovenska:

1. etapa - 16. septembra (1. poletapa: Žilina – Žilina, 2. poletapa: časovka jednotlivcov Žilina – Žilina)
2. etapa - 17. septembra: Žilina – Banská Bystrica
3. etapa - 18. septembra: Banská Bystrica – Žiad nad Hronom
4. etapa - 19. septembra: Topoľčianky – Skalica