Predtým, ako presedlal na cyklistiku, sa venoval skialpinizmu, v ktorom nebol žiadne béčko. Je víťazom Svetového pohára, na majstrovstvách sveta získal tri strieborné a jednu bronzovú medailu. Skialpinizmus ako šport, v ktorom musí športovec zvládať veľké prevýšenie, môže byť pre Palzera benefit v horských cyklistických etapách.

Nemec pritom zaujal manažéra Bory Ralpha Denka už pred rokmi. Ten mu poslal správu, na ktorú však skialpinista nereagoval z kuriózneho dôvodu: skončila v spame. „Gratuloval som mu k víťazstvu vo Svetovom pohári a pozval ho do nášho tréningového kempu. Potom som o ňom tri roky nepočul,“ priznal Denk. Neskôr sa im predsa len podarilo nadviazať kontakt, Palzer po výkonnostných testoch zaujal trénerov.

Denk tvrdí, že angažovanie tejto posily môže znieť ako hazard, v tíme sú si však týmto krokom istí. „Sledujeme ho už dlho, sme presvedčení o jeho fyzických schopnostiach. Primož Roglič a jeho príbeh je príklad toho, že takáto zmena môže viesť k úspechu,“ vyhlásil Denk, ktorý s Palzerom ráta najmä v kopcoch. Nemec sa však s Rogličom, ktorý na minuloročnej Tour de France skončil druhý a do poslednej etapy bojoval o celkové víťazstvo, nechce porovnávať.

„Chcem ísť svojou cestou, rozprávať príbeh Toniho Palzera a nie imitovať niekoho z minulosti. Nemám veľké očakávania, na druhej strane mám veľkú motiváciu. Prišiel som však z úplne iného prostredia – zo zimných športov, musím byť realista. Keď stojím na štarte a vidím okolo seba Chrisa Frooma či Naira Quintanu, je to výnimočné. Sú to predsa najväčšie osobnosti cyklistiky,“ povedal Palzer po prvom štarte v službách Bory-Hansgrohe, keď v apríli pretekal na Okolo Álp.

„Bola to úplne nová skúsenosť, nevedel som, čo očakávať. Najviac som sa bál, či v prvej etape udržím tempo s ostatnými v kopcoch. Našťastie som to zvládol,“ komentoval prvé etapy na súťažnom bicykli Palzer.

Denk nečaká, že Palzer napodobní Rogliča a bude bojovať o víťazstvo na Tour de France, napriek tomu môže byť cennou posilou pre Boru-Hansgrohe. „Vidíme v ňom veľký potenciál. Tento projekt budem považovať za úspešný, ak bude z Toniho profesionálny cyklista. Či už z neho bude domestik, alebo bude bojovať o víťazstvá. Uvidíme, ako sa bude jeho kariéra krok po kroku rozvíjať,“ komentuje zámery Bory s Palzerom.

„Ak by som nevyužil túto šancu, vyčítal by som si to do konca života. Pre mňa je dôležité, aby som o desať rokov mohol povedať svojim deťom, že odvaha a tvrdá práca sú to, čím dosiahnete v živote veľké ciele,“ zakončuje cyklista.