Sagan v posledných týždňoch začal aktívnejšie spolupracovať s Nadáciou princeznej Charlene z Monaka. Nadácia sa snaží prostredníctvom športu podporovať najchudobnejšie deti po celom svete. Prioritou je plávanie a projekty nadácie sa zameriavajú na učenie plávania chudobných deti, Najväčšími hodnotami pri tom sú šport a solidarita.

Rovnaku nadáciu podporujú aj ďalšie športové hviezdy ako tenista Novak Djokovič, piloti F1 Charlec Lecler a Bruno Senna či lyžiar Aksel Lund Svindal. Sagan bude ďalšou športovou hviezdou v jej radoch. „Peter Sagan bude veľvyslancom C40 pre cyklistické mestá,“ oznámila nadácia.

„Je to pre mňa veľkou cťou a privilégiom stať sa veľvyslancom Nadáciou princeznej Charlene z Monaka a prispieť tak k jej dôležitému poslaniu. Od založenia v roku 2012 učí chudobné deti po celom svete plávať, čím ich zachraňuje pred utopením. Myslím si, že mojou povinnosťou ako profesionálneho športovca je poskytovať aktívnu podporu všetkým jej iniciatívam kedykoľvek a kdekoľvek,“ vyjadril sa Tourminátor.