Francúzsky denník L‘Equipe prišiel najnovšie s informáciou, podľa ktorej by mal slovenský cyklista zamieriť do tímu Deceuninck – Quick-Step, kde pôsobia také mená ako Julian Alaphilippe, Sam Bennett či Zdeněk Štybar.

Hoci všetko je zatiaľ v rovine teórie a riaditeľ Bory-Hansgrohe Ralph Denk vyhlásil, že so Saganom rokujú o novej zmluve, jeho odchod je v hre. Záujem o služby Tourminátora nevyvrátil ani dlhoročný šéf Quick-Stepu Patrick Lefevere, dal si však jednu podmienku.

„Záujem máme, ale podľa mojich podmienok. Zatiaľ sme sa však o ničom nebavili, oficiálne o ňom nepadlo ani slovo, takže vám k tomu nemám čo povedať,“ reagoval Lefevere pre belgický denník Het Nieuwsblad.

Pozrite si Saganov víťazný šprint na Okolo Katalánska:

Francúzsky L‘Equipe, ktorý prišiel s informáciou o Saganovom prestupe do Quick-Stepu, citoval zdroj blízky jednotlivým stranám. Podľa tohto zdroja je tento scenár logický. „Pri dohode by bol každý víťazom. Sagan, pre ktorého je Quick-Step jediný tím, ktorý by mu priniesol ešte viac víťazstiev, ale aj Lefevere, ktorý vie, že Slovák je schopný kedykoľvek pomôcť kolegom,“ píše denník. Navyše, Lefevere určite nepohrdne ani Saganovým marketingovým potenciálom.

Problémom pre Quick-Step môže byť Saganov astronomický plat. Slovenský cyklista je jedným z najlepšie platených pretekárov sveta, mal by zarábať okolo 5 miliónov eur ročne. Na porovnanie s platmi v potenciálnom tíme, najlepšie plateným jazdcom v Quick-Stepe je Francúz Julian Alaphilippe s ročným zárobkom 2,3 milióna eur.

Lefevere navyše priznal, že fungovanie tímu v budúcej sezóne stále nie je isté a nemá podpísaného ani jedného z dvoch hlavných sponzorov. Hľadať financie na Sagana by bolo extrémne náročné. Slovenský cyklista by musel ísť s platovými požiadavkami výrazne dole, alebo by sa musel prihlásiť nový sponzor, ktorý by Saganov plat utiahol.

Navyše, Tourminátor je známy tým, že si do nového tímu rád privedie svojich ľudí, či už spolujazdcov, ale aj v realizačnom tíme. V prípade odchodu do Quick-Stepu sa tento scenár javí ako nepravdepodobný.

Problémy by vraj mohla vyriešiť značka Specialized. „S Peťom je spojená niekoľko rokov, prispieva mu v Bore na plat a má s ňou platnú zmluvu. Najideálnejšie by bolo, keby Sagan zmenil tím, ktorý takisto jazdí na tejto značke bicyklov. Je pravda, že Quick-Step jazdí na Specialized ako Peter, čo by tomu mohlo nahrávať,“ povedal pre Šport24.sk Saganov bývalý tréner Peter Zánický.

Ako však jedným dychom dodal, nie je si istý, či je tímová filozofia Quick-Stepu pre Sagana to pravé orechové. Zánický nezatracuje ani možnosť, že Sagan zostane v Bore-Hansgrohe. „Teraz sú to ťahanice od Ralpha Denka, ako znížiť trhovú hodnotu Sagana. Jeho odchod z Bory ešte určite nie je definitívny, ale jeho šance zotrvania sa znižujú,“ dodal Zánický.