Oroszovú delila od bronzovej priečky Poľky Renaty minúta a 46 sekúnd. "Trať bola ťažká, zvlnená. S tým som počítala, no mrzí ma, že mi pred cieľovou rovinkou spadla reťaz. Musela som si ju nahodiť a stratila som cenné sekundy," uviedla pre web paralympic.sk Oroszová, ktorá dosiahla svoje najlepšie umiestenie na paralympijských hrách.

Na svojom hanbiku nasadila od začiatku časovky svižné tempo a postupne sťahovala svoje súperky. Prvých osem km zvládla na priebežnom šiestom mieste za 17:45,16 min, na vedúcu Američanku Aliciu Danaovú strácala takmer dve minúty. Lenže v druhom okruhu sa poradie na prvých miestach premiešalo. Extrémne zvýšila frekvenciu záberu Nemka Zeyenová, ktorá sa vyhupla na čelo pretekov. "Stúpania v druhom okruhu mi dali zabrať," priznala Oroszová, ktorá sa postupne posúvala dopredu. Predbehla aj Danaovú, aj Češku Kateřinu Antošovú. V cieli však napokon na bronzovú medailu aj tak strácala viac než minútu.

"Túžila som po umiestnení do šiesteho miesta. Štvrtá priečka je nad plán. Teším sa z nej," spokojne konštatovala Oroszová, ktorá bola na PH v Londýne 2012 siedma a v Riu 2016 ôsma. Skúsená "obojživelníčka" skončila predtým v Sydney 2000 a v Aténach 2004 dvakrát štvrtá v tlaku na lavičke. Predbežne plánuje vydržať aj ďalšie tri roky až do Paríža 2024: "Ja vydržím až do smrti. Bez športu neviem žiť," dodala.

PH 2020 - cestná paracyklistika

Časovka žien H1-3: 1. Annika Zeyenová (Nem.) 32:46,97, 2. Francesca Porcellatová (Tal.) +43,55, 3. Renata Kalužová (Poľ.) +1:03,35, 4. Anna OROSZOVÁ (SR) +2:49,40 min