V sobotu čakalo na pelotón päť horských prémii druhej kategórie a tri rýchlostné prémie. Posledný kopec Čelkova Lehota bol však už 41 km pred cieľom a tak sa očakával opäť hromadný dojazd. Počas etapy niekoľkokrát spŕchlo a jazdilo sa na mokrých cestách. Hneď po štarte prišlo k pádu, ale všetci cyklisti pokračovali ďalej. Na stúpaní do Zázrivej (3,6 km, 4,4%) sa pokúšali odtrhnúť viacerí pretekári, ale ich pokus trval len krátko. Únik sa tak sformoval až po takmer 50 km, keď sa z pelotónu odtrhli Andrea Garosio, Alessandro Tonelli (obaja Bardiani-CSF-Faizané), Roger Adriá (Equipo Kern Pharma), Matěj Zahálka (Elkov-Kasper) a Tomasz Budzinski (Mazowsze Serci Polski). Ich náskok sa po tretej vrchárskej prémii Semeteš (1,4 km, 7,6%) vyšplhal nad dve minúty.

Pelotón, ktorý ťahali najmä cyklisti Deceuninck-QuickStep, si však situáciu strážil a náskok úniku stále sťahoval. Pred záverečným kopcom ho znížil na 50 sekúnd. Belgická stajňa nasadila v záverečných 40 km vysoké tempo a z balíka začali odpadávať viacerí pretekári. Postupne sa rozpadol aj únik a 25 km pred páskou zostal na čele už len Zahálka. Jeho pokus sa čoskoro skončil, ale český cyklista si zaň vyslúžil cenu pre najbojovnejšieho pretekára etapy. Etapa vyvrcholila hromadným špurtom, v ktorom vyhral Halvorsen tesne pred Grovesom. Sagan finišoval tretí a vďaka bonusovým sekundám sa dostal v celkovom poradí pred doterajšieho lídra Alvara Joseho Hodega z Kolumbie. (Deceuninck-QuickStep).

Preteky vyvrcholia v nedeľu záverečnou 4. etapou, ktorá povedie z Trenčianskych Teplíc do Trnavy a meria 159,2 km. Cyklistov čakajú tri rýchlostné a tri horské prémie.

Výsledky 3. etapy (Dolný Kubín - Považská Bystrica, 193,2 km):

1. Kristoffer Halvorsen (Nór./Uno-X Pro Cycling Team), 2. Kaden Groves (Aus./BikeExchange), 3. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe), 4. Alvaro Jose Hodeg (Kol./Deceuninck-QuickStep), 5. Antonio      Puppio (Tal./Qhubeka NextHash), 6. Giovanni Lonardi (Tal./Bardiani-CSF-Faizane), 7. Itamar Einhorn (Izr./Israel Start-Up Nation), 8. Michael Mörköv (Dán./Deceuninck-QuickStep), 9. Adam Ťoupalík (ČR/Elkov-Kasper), 10. Dominik Neuman (ČR/Elkov-Kasper)

Lídri Okolo Slovenska

Líder pretekov: P. SAGAN
Líder bodovacej súťaže: P. SAGAN
Líder vrchárskej súťaže: Andrea Garosio (Tal./Bardiani-CSF-Faizane)
Najlepší jazdec U23: Eirik Lunder (Nór./Gazprom-RusVelo)
Najlepší Slovák: P. SAGAN
Najbojovnejší jazdec etapy: Matěj Zahálka (ČR/Elkov-Kasper)