"Rozhodnutie MOV bola správna a logická vec. Narušenie tréningového a kvalifikačného procesu letných športov je veľmi veľké a bolo by nefér, ak by sa OH konali v pôvodnom termíne. A hlavne, prioritou č. 1 v tomto období je zdravie a životy ľudí, vrátane športovcov," uviedol v tlačovej správe prezident SZC Peter Privara a dodal:

"Teraz bude záležať na tom, ako svetové federácie upravia nominačné kritériá. Momentálne má slovenská cyklistika 3 miestenky na OH (2x v cestnej cyklistike a 1x v horskej cyklistike XCO). Ak UCI otvorí klasifikáciu, verím, že sa našim cyklistom podarí nejakú miestenku ešte pridať."

Peter Privara.
Peter Privara.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

S odkladom najväčšieho športového sviatku sa stotožnil aj Juraj Sagan z tímu Bora-hansgrohe: "Je to správna vec, ako sa organizátori i celý svet rozhodol. Hlavná a prvoradá vec je momentálne vyriešenie ťažkej situácie, ktorú máme a prežívame."

Podobný názor má aj horský cyklista Martin Haring, ktorý poukázal na súčasné priority. "Vnímam to ako fakt. Je to niečo, čo sa ešte nestalo, okrem prerušenia hier počas svetových vojen. V danej situácii je to určite lepšie riešenie. Na jednej strane to človeku nabúra niekoľkoročné plány, na druhej strane, príprava na ne by v tejto situácii bola riskantná. Mnohé ekonomicky silnejšie krajiny sú na tom horšie, ako sme momentálne my. Čo sa týka nás, uvidíme, ako nakoniec UCI uzavrie kvalifikáciu. Či ju ešte otvorí, alebo zostane pozastavená k termínu 3.3.2020. Ak by to tak skončilo, jedno miesto máme. Pre nás to môže byť výhoda lepšie sa pripraviť a sústrediť sa naozaj len na OH. Ak by to ešte otvorili, znamenalo by to ďalšie naháňanie bodov. No teraz je prvoradé zdravie, a aby sa život čo najviac priblížil takému, ako ho poznáme z 'bezkoronových' čias," uviedol Haring.