Prvým krokom pri výbere vhodného oblečenia každého cyklistu je zadovážiť si reflexné oblečenie, ktoré je ľahko viditeľné počas celého dňa. Za nepriaznivých podmienok v rámci počasia je oveľa bezpečnejšie mať fluorescenčné oblečenie, aby ste minimalizovali možnosť, že vás na ceste zrazí nejaké vozidlo. Vaše oblečenie by malo byť tiež také, ktoré sa nezachytí o reťaz alebo kolesá a nespôsobí prípadnú nehodu. Pre udržanie rovnováhy sa tiež odporúča nepoužívať ťažký batoh. Na Holokolo.sk nájdete cyklistické sety, ktoré sú funkčné a zároveň cenovo dostupné. V ich ponuke sú sety rôznych strihov či v rôznom farebnom prevedení. Určite oceníte aj ich priedušný materiál, ktorý odvádza pot či elastický pás so silikónovým zakončením, ktorý drží dres na svojom mieste. Cyklistické kraťasy sú zas vybavené vysokofunkčnou gélovou vložkou s antibakteriálnym povrchom, ktorá je pohodlná a zároveň zabraňuje treniu. Neváhajte a zadovážte si nové cyklistické oblečenie ešte dnes!

Pánske a dámske cyklistické oblečenie

Ako sme už spomenuli, vhodné cyklistické oblčenie je základom kaýždého cyklistu. Na Holokolo.sk nájdete kvalitné pánske cyklistické oblečenie do každého počasia. Nech už hľadáte cyklistické kraťasy a dresy s vysokou priedušnosťou do teplého počasia alebo cyklistické nohavice, bundy a vesty do chladnejšieho počasia. Nezabudnite na funkčné prádlo, pokrývky hlavy, rukavice, ponožky či návleky, vďaka ktorým si jazdu na bicykli užijete oveľa viac. Aby ste zabránili tvorbe pľuzgierov, vyberte si ponožky na bicykel, ktoré obsahujú polyester alebo nylon. Tento materiál pomáha pri odvádzaní vlhkosti. V teplom počasí sú zas rukavice s vystrihnutými prstami skvelé na absorpciu vlhkosti, takže ruky nekĺzajú od nadmerného potu na riadidlách. Preferujete klasické farby alebo dávate prednosť dizajnovej extravagancii? Na Holokolo.sk nájdete aj dámske cyklistické oblečenie vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov a zároveň cenovo dostupné. V ich ponuke sa nachádzajú kúsky oblečenia pre začiatočníčky, ale aj pre skúsenejšie milovníčky cyklistiky. Jednotlivé oblečenie je dostupné v rôznych farbách, takže každá žena si tam nájde určite to, v čom sa bude cítiť nielen príjemne, ale aj pohodlne.

Nezabúdajte na vhodnú prilbu

Cyklistická prilba je jedným z najdôležitejších bezpečnostných prvkov, do ktorých by ste mali investovať. Pomôže vám chrániť hlavu v prípade pádu alebo kolízie. Len čo si prilbu vyberiete, ubezpečte sa, že je správne pripevnená k vašej hlave. Mala by sedieť priamo, nad obočím a rovnako by nemala byť naklonená. Zaistite, aby boli remene dobre pripevnené a otestujte to tak, že medzi remienok a bradu zapadnú maximálne dva prsty. Z hľadiska bezpečnosti vám neodporúčame kupovať použitú alebo nejakým spôsobom poškodenú prilbu.

Pri výbere cyklistického oblečenia a vybavenia majte na pamäti, že nepotrebujete sledovať všetky najnovšie trendy a míňať tak zbytočne veľa peňazí. Namiesto toho je dôležité jednoducho sa obliecť podľa aktuálnych podmienok.