Zoznam 20 najlepšie platených cyklistov nájdete TU!

Podľa francúzskeho periodika L’Equipe patrilo slovenskému cyklistovi medzi dvadisatkou najlepšie platených cyklistov druhé miesto. Sagan si v Bore ročne prišiel na 5 miliónov eur, pričom viac zarába len legendárny Chris Froome. Štvornásobný víťaz Tour de France dostáva v zoskupení Israel Start-Up Nation ročne 5,5 milióna eur. Náš cyklista však po tejto sezóne zmení dres a zamieri do pomerne neznámeho celku Team TotalEnergies a určite bude zarábať menej.

Priznal to šéf stajne Jean-René Bernaudeau. „Kontrakt je približne o 30 percent nižší ako suma, ktorú by mal Peter poberať v Bore. Jej financovanie sa nebude spájať so sponzormi. Peniaze dostane z tímového rozpočtu ako ďalší jazdci,“ vyhlásil pre portál ouest-france.fr a narážal na výrobcu bicyklov firmu Specialized, ktorá v súčasnosti prispieva na plat nášho cyklistu. Sagan by si tak mal prilepšiť od novej sezóny „len“ o 3,3 milióna eur.

Náš jazdec však smútiť nemusí. Hoci išiel s platom dole, v rebríčku najlepšie zarábajúcich cyklistov klesne len o dve priečky na 4. miesto. Za Froomom je Slovinec Tadej Pogačar s piatimi miliónmi a tretí Geraint Thomas by mal podľa L’Equipe dostávať len o 200 000 eur viac ako Sagan.