Vedenie slovenskej cyklistiky a riaditeľ pretekov sa bránia tým, že odmena prisľúbená nebola a celá udalosť ešte nie je uzatvorená. Spoločné majstrovstvá SR a ČR, na ktorých sa predstavila aj Bora-Hansgrohe s Petrom Saganom, majú dohru plnú hádok. Na jednej strane stojí hlavný organizačný tím podujatia, na strane druhej prezident slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara a riaditeľ pretekov Stanislav Holec.

„Na úvodnom stretnutí organizačného tímu nám riaditeľ pretekov oznámil, že budeme aj ohodnotení, pretože s celou organizáciou je veľa práce. Tie peniaze nás z biedy nevytiahnu, no ide o princíp, že doteraz nám nikto ani nepoďakoval. Brali sme si dovolenky a išlo to na úkor nášho súkromia,” povedal pre Šport24.sk Karol Lipovský, ktorý pre rozdielne názory s vedením z organizačného tímu odstúpil ešte pred pretekmi.

Karolovi Lipovskému sa nepáči, ako sa zachovalo vedenie pretekov voči organizátorom.
Karolovi Lipovskému sa nepáči, ako sa zachovalo vedenie pretekov voči organizátorom.
Zdroj: Martin Domok

Niektorí z nich si myslia, že majú nárok aj na 700 až 800 eur. Odmenu za svoju prácu dostala približne iba stovka „dobrovoľníkov”, ktorá dohliadala na poriadok pri trati. Inzeráty, ktoré lákali dobrovoľníkov na výpomoc za tri eurá na hodinu, boli rozvešané po celej Trnave a okolí.

„Ja som členom hlavného organizačného tímu na úvod povedal, že budem rád, keď v prípade dobrého ekonomického výsledku dostane každý člen aspoň symbolickú finančnú odmenu. Čo sa týka spoločného stretnutia, tak to ešte nebolo. Ponúkol som termín na stretnutie od 4. 11. do 7. 11. 2019. K tomu termínu sa vôbec nevyjadrili a navrhli iný. Na ňom som sa však nemohol pre pracovnú zaneprázdnenosť zúčastniť,” bráni sa riaditeľ pretekov Holec.

Privara: Chcem im zabezpečiť odmeny

K celej záležitosti sa vyjadril aj šéf našej cyklistiky Peter Privara. „Pokiaľ viem, tak členovia hlavného organizačného tímu dostali lístky do VIP v hodnote 70 eur. Spoločné ďakovné stretnutie som chcel zorganizovať v lete aj za účasti primátora Trnavy či predsedu kraja, no všetci už boli po dovolenkách. Čo sa týka peňazí, nepovažujem to ešte za uzatvorenú vec a budem sa snažiť im nejaké odmeny zabezpečiť.“

K celej záležitosti sa vyjadril aj šéf našej cyklistiky Peter Privara.MIROSLAV MIKLAS