Mená sa na povrch dostávajú len pomaličky, ale za tím budú jazdiť tie najlepšie pretekárky zo Slovenska. „Je to moja vízia. So ženami pôjdeme do kontinentálnej ligy. Podarilo sa mi približne 90% žien v slovenskej reprezentácii ukázať, že jedinou cestou, ako niečo vytvoriť v tak malej krajine, je spájaním sa. Baby to pochopili,“ povedal pre podcast Cyklopodcast hlava projektu Boris Horváth.
Zloženie tímu je už takmer jasné - Jana Keseg Števková, Tereza Medveďová, Barbora Švrčková, Laura Debnárová, Mariana Findrová, Tímea Raábová, Simona Záhorcová, Češky Veronika Jandová, Hana Heřmanovská a Ruska Inna Abaidullinová. „Máme 10-11 žien aj Češky a jednu Rusku. V príprave sme mali tri Rusky, ktoré sú majsterkami sveta na dráhe. Slovenskej cyklistike ukázali tvár, ale zostáva len jedna Abaidullinová, ktorú chceme posunúť vyššie,“ pripomenul Horváth.
Ženský tím stajne RRK Group-Pierre Baguette Benzinol a nespolupracujú s mužským. Budú si „žiť“ oddelene. Potrebujú iný pristúp, napríklad aj k mentalite. „Ženy sú silnejšie mentálne ako muži, ale treba to v nich zobudiť, aby chceli spoločne pretekať a výsledky prídu,“ načrtol Horváth cestu k úspechu. Ten prvý by už mohol prísť čoskoro. „Štartujú už na začiatku marca v Chorvátsku. Cieľom je štart na Majstrovstvách Európy, lebo tie ženy si to zaslúžia,“ vyhlásil Horváth.

Provokatívne zábery niektorých cyklistiek, si pozrite vo FOTOGALÉRII!