Denkovo tetovanie Sagana nájdete TU!

Sagan sa dohodol s novým tímom v roku 2016, keď Bora-Hansgrohe ešte nemala najvyššiu licenciu World Tour. Dnes je však z nemeckej stajne jeden z najlepších cyklistických tímov, o čom vypovedajú výsledkych z posledných sezón. Nemalou mierou k nim prispel náš Tourminátor a na jeho víťazstvá „doplatil“ práve šéf stajne Ralph Denk. 

Možno práve jeho slová motivovali Sagana k zisku tretieho titulu majstra sveta, ktorý získal na šampionáte v nórskom Bergene v roku 2017. „Sľúbil som Petrovi, že keď bude opäť majstrom sveta, dám si vytetovať jeho logo s menom na nohu. Doteraz ho nosím pod kožou,“ uviedol Denk počas víkendu v dokumente Band of Brothers na Eurosporte.

Generálny manažér svoj sľub dodržal, čím zaskočil aj samotného Sagana, ktorý práve nepatrí k tým športovcom, ktorí z niečoho len tak stratia reč. „Musím sa priznať, že som na to zabudol, no potom prišiel za mnou a poďakoval sa mi za jeho prvé tetovanie. Priznávam, že ma to celkom zaskočilo...“ priznal slovenský cyklista. 

Denk verí, že Bora-Hansgrohe si jedného dňa poradí aj bez Sagana. V tíme sú talentovaní pretekári ako Pascal Ackermann, Maximilian Schachmann či Emanuel Buchmann. „Peter je Peter. Platíme mu veľa a on nám robí radosť svojimi výkonmi. Bora však bude žiť aj bez neho. Máme veľa skvelých cyklistov, výbornú stratégiu prijímania nováčikov. Snažíme sa ich viesť čo najlepšie. Oni sú naša budúcnosť,” zaželal si generálny manažér tímu.