FOTO Sagan s novým tímom nájdete TU!

Sagan sa s novým tímom na sústredení rozložil na východe Španielska na pobreží Stredozemného mora v meste Calpe. To ponúka aj v závere roka príjemné podmienky na tvrdý tréning, no slovenský cyklista netrénuje v drese svojho nového zamestnávateľa. Trojnásobný majster stále nosí súpravu od Bory, pretože s tou je zmluvne viazaný do konca tohto roka a hoci je už formálne s novým tímom, kontrakt jednoducho nepustí. 

Napriek tomu je Tourminátor v novej partii v dobrej nálade a do tímu TotalEnergies s ním prestúpilo aj niekoľko osvedčených parťákov na čele s Danielom Ossom, Maciejom Bodnarom, bratom Jurajom či športovým riaditeľom Jánom Valachom. Rovnako aj oni musia do konca kalendárneho roka obliekať dres Bory, no nikto si z toho zjavne nerobí ťažkú hlavu, o čom svedčia aj fotografie z tréningu v dobrej nálade.

Francúzske zoskupenie si od nášho cyklistu sľubuje veľa a zdá sa, že Sagan bude mať v novom tíme voľnú ruku a nebude zväzovaný tlakom, ako bol v Bore. „Jeho príchod vnímam ako pomoc pri rozvoji nášho tímového projektu. Počítame s tým, že s jeho príchodom dokážeme veľké veci. Chceme si zachovať svoju identitu a myslím si, že Peter chce získať späť svoj inštinkt a určitú slobodu,“ povedal nedávno športový riaditeľ TotalEnergies Benoit Genauzeau.