Rebríček 10 najlepšie zarábajúcich nájdete TU!

Francúzsky denník L’Equipe a belgické periodikum Het Nieuwsblad spojili sily, aby podľa svojich zistení zostavili rebríček najlepšie zarábajúcich cyklistov súčasnosti. Tejto štatistike niekoľko rokov kraľoval náš Peter Sagan, no podľa informácií spomínaných médií už trojnásobný majster sveta nezarába najviac z celého pelotónu.

Sagan však nemusí mať hlavu v  smútku. Z  prvej priečky sa posunul len o  miesto nižšie, keď si druhú priečku delí s  nečakaným víťazom lanskej Tour de France Tadejom Pogačarom. Obom by malo ročne na účet cinknúť 5 miliónov eur. Viac dostane už len nestarnúci veterán Chris Froome. Štvornásobný víťaz Tour de France sa upísal po odchode z  tímu Ineos relatívne neznámemu zoskupeniu Israel Start-Up Nation. Už 35-ročný cyklista si ročne príde na 5,5 milióna eur!

Rozdiely v rebríčku už následne naberajú väčší rozmer, keď 4. najlepšie platený cyklista Geraint Thomas dostane ročne 3,5 milióna eur a jeho kolega z tímu Ineos na piatom mieste Egan Bernal si pripíše za sezónu 2,8 milióna eur.