EXKLUZÍVNE FOTO rodičov Petra Sagana nájdete TU!

Peter Sagan získal v Bánovciach nad Bebravou už svoj siedmy slovenský titul a s prstom v nose si poradil s chabou konkurenciou. Jazdec tímu Bora-Hansgrohe sa tak ideálne naladil na víkendový štart Tour de France, kde bude chcieť zaútočiť na svoj ôsmy zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže. „V pondelok si pobalím kufre a v utorok idem preč. Ciele sú stále tie isté, vyhrať nejakú etapu a získať zelený dres. Mal by mi pomáhať Daniel Oss a podľa etáp sa určí, kto ďalej. Máme lídra na celkové poradie Wilca Keldermana, takže uvidíme deň po dni, čo sa bude dať robiť,“ povedal Sagan po pretekoch.

Zaujímavosťou nedeľňajších pretekov s hromadným štartom však bolo, že Tourminátora prišli pozrieť obaja rodičia. Otec Ľubomír na podobných podujatiach nemôže chýbať, no všetkých prekvapila prítomnosť jeho mamy Heleny, ktorá už niekoľko rokov žije v starobinci neďaleko Žiliny v Tepličke nad Váhom. Vzťah manželov Saganovcov má už dávno ďaleko od ideálu, no rodičia štyroch detí stále žijú v manželskom zväzku, hoci každý z nich už má iné problémy. 

Zatiaľ čo Ľubomír Sagan postával pri trati a povzbudzoval svojho syna na ceste za siedmym slovenským titulom v spoločnosti neznámych dám, jeho mama sa v obrovských horúčavách zdržiavala viac v ústraní s ružovým klobúkom na hlave. Svojho slávneho a úspešného syna videla kvôli pandémii koronavírusu po dlhých mesiacoch. Spoločnosť jej robil aj ďalší syn Juraj Sagan, ktorý však pre zlomenú kľúčnu kosť na trati chýbal. Manželia Saganovci sa však po celý čas obchádzali a hoci boli obaja na rovnakom podujatí, ich pohľady sa v Bánovciach nad Bebravou ani raz nestretli.