Peter Sagan by už zrejme mohol okrem cyklistiky štartovať aj v nových disciplínach. Teambuilding, ktorý jeho stajňa absolvovala v rakúskom Tirolsku, zdokonalil Slováka v strieľaní z luku, hádzaní sekerou či skákaní vo vreci. Najmä hod „indiánskym tomahavkom” išiel Tourminátorovi výborne, keďže dokázal z niekoľkých metrov trafiť stred terča.

„Na teambuildingu sme mali jeden deň vyčlenený na takéto aktivity v jednom špeciálnom centre. Rozdelili sme sa do družstiev a súťažili medzi sebou. Ja som bol s Petrom, no prví sme neskončili,” prezradil preŠport24.sk športový riaditeľ Bory Ján Valach.

Celá stajňa Bora-Hansgrohe sa vybláznila v rakúskom Tirolsku.
Celá stajňa Bora-Hansgrohe sa vybláznila v rakúskom Tirolsku.
Zdroj: facebook peter sagan

Obdobie po náročnej cyklistickej sezóne je ako stvorené práve na špeciálne typy sústredení, na ktorých nie je naháňanie kilometrov a výškových metrov prioritné. „Išlo vyslovene o to, aby bol celý tím spolu. S cyklistami sme mali individuálne rozhovory, robili sme rôzne merania, čo sa týka bicyklov, rekreačne sme si zajazdili trocha po horách,“ hovorí o ďalších aktivitách počas sústredenia Valach, ktoré sa skončilo v nedeľu.

Slovenskú enklávu v Rakúsku dopĺňal aj Juraj Sagan či VIP manažér Bory a bývalý cyklista Michael Kolář. Ďalšie sústredenie čaká na nemeckú stajňu začiatkom decembra. „Do začiatku decembra máme také oddychové obdobie. Od 2. do 20. decembra budeme v Španielsku na ostrove Malorka, kde už budeme trénovať a makať. Na sústredení sa zúčastní aj Sagan,“ prezradil Valach o najbližších plánoch nemeckej stajne.

Sagan zavíta do USA aj Kolumbie

Slovenský cyklista má síce po sezóne, ale v novembri ešte zavíta na akcie do USA a Kolumbie, kde si zajazdí s fanúšikmi. Od 8. do 10. novembra si priaznivci užijú Petra Sagana v San Diegu a 17. novembra aj v kolumbijskom meste Barranquilla.