František sa totiž vzhľadom na súčasnú situáciu s koronavírusom vo svete rozhodol darovať cenné darčeky od športových hviezd na charitatívne. A v aukcii skončí aj bicykel, ktorý mu žilinský rodák 24. januára 2018 daroval na Námestí sv. Petra počas audiencie. Hoci Sagan pochopiteľne ostal verný svojmu športu, pri výbere bol originálny. 

Do Vatikánu dorazil s dúhovým dresom a štýlovým bicyklom vo vatikánskych farbách a nápisom Francesco, čo je meno súčasného pápeža. Svätý Otec mal počas stretnutia s naším cyklistom a jeho mamou Helenou z darov radosť, no práve stroj určený pre pápeža teraz môže byť váš. Bicykel totiž putuje do dražby, ktorej výťažok pôjde nemocniciam v Bergame a Brescii, keďže obe boli v rámci Talianska najzasiahnutejšie pandémiou koronavírusu.

„Nepočul som o tom, ale keď sa tak rozhodol, tak sa tak rozhodol. Určite je to lepšie, ako keby mal ležať niekde v nejakej miestnosti. Pôjde aspoň na dobrú vec,“ povedal pre Šport24.sk otec nášho cyklistu Ľubomír o plánoch pápeža. Okrem Saganovho bicykla sa do dražby dostali aj podpísaná kapitánska páska futbalistu Francesca Tottiho či plavecký úbor olympijskej šampiónky Federicy Pellegriniovej.

FOTO Saganovho darčeka a návštevy u pápeža nájdete TU!