Saganov bicykel a ďalšie veci športovcov nájdete TU!

František sa totiž vzhľadom na súčasnú situáciu s koronavírusom vo svete rozhodol darovať cenné veci od športových hviezd na charitatívne účely. Výťažok z dražby pôjde nemocniciam v Bergame a Brescii, pretože práve tie boli v rámci Talianska najzasiahnutejšie pandémiou koronavírusu. Náš cyklista bol pri výbere darčeka pre Svätého Otca originálny, keď okrem dúhového dresu pre majstra sveta mu daroval špeciálny bicykel vo vatikánskych farbách a s nápisom Francesco, čo je meno súčasného pápeža.

Okrem Saganovho bicykla sa do dražby dostali aj podpísaná kapitánska páska a dres z posledného zápasu legendárneho futbalistu Francesca Tottiho, lyžiarky hviezdnej zjazdárky Sofie Goggiovej či plavecký úbor olympijskej šampiónky Federicy Pellegriniovej. Jednotlivé veci si môžu fanúšikovia vydražiť na webovej stránke charitystars.com a pohľad na súčasný stav hovorí jasnou rečou. Zatiaľ čo Tottiho dres má hodnotu 5 500 eur, o bicykel trojnásobného majstra sveta sa strhla bitka. Už teraz by ste naň potrebovali minimálne 14 00 eur a jeho cena stúpa každým dňom. Na kúsky od Goggiovej a Pellegriniovej by vám stačilo „smiešnych“ 600, respektíve 475 eur.

Slovenský cyklista tak dáva iným slávnym športovcom doslova na frak. „Som hrdý a veľmi sa teším, že sa pápež rozhodol venovať môj bicykel do charitatívnej aukcie,“ napísal jazdec tímu Bora-Hansgrohe na Facebooku. František vzácny kúsok ešte ozdobil svojím podpisom. „Určite je to lepšie, ako keby mal ležať niekde v nejakej miestnosti. Pôjde aspoň na dobrú vec,“ povedal pre Šport24.sk otec nášho cyklistu Ľubomír o pápežovom kroku. 

FOTO zo Saganovej návštevy Vatikánu nájdete TU!