König bol hosťom relácie Z voleja na českom portáli idnes.cz. Sagan sa v posledných rokoch sťažuje na spôsoby mladších pretekárov a tvrdí, že z pelotónu mizne rešpekt. König pri otázke moderátora na túto tému reagoval odkazom pre Sagana.

„Je krásne vidieť, ako Peter Sagan zostarol. Starší pretekári očakávajú rešpekt, ale je dobre, že ho dostávajú len do určitej miery a mladí sa ich neboja. A na to Peter Sagan naráža, že už nie je on ten hlavný ťahúň pelotónu. Je to skôr stret generácií, než problém rešpektu,“ vyhlásil König.

Sagan pred niekoľkými mesiacmi vyhlásil, že v pelotóne vládne v súčasnosti totálna anarchia a posťažoval sa aj na nechutné zvyky súperov. „Prestávky na toaletu už v cyklistike prakticky neexistujú. V súčasnosti už ale všetci močia priamo zo svojich bicyklov. Mladí chlapci sa už ani neunúvajú ísť ku krajnici. Nebudem spomínať konkrétne mená, ale títo cyklisti sa jednoducho vymočia v strede balíka. Každý močí na každého. Je to hnusné,“ komentoval nahnevane Sagan.

König však má na močenie počas jazdy iný názor ako Slovák. „To sa dialo vždy. Počas pretekov sú zakaždým momenty, keď sa nie je kde vymočiť. Môžete ísť po krajnici, kde je stotisíc ľudí, takže budete čúrať na divákov, čo sa deje bežne. Prišlo mi veľmi úsmevné, keď som si tieto sťažnosti čítal práve od Petra Sagana, ktorý vo svojich devätnástich rokoch nemal vôbec žiadny rešpekt k nikomu. A to vtedy jazdili naozaj slávne mená, ktoré si na tom dávali záležať.“

Ako a kde sa vymočiť počas šiestich či siedmich hodín pretekov, to je často pre cyklistov dilema. „Zakaždým, keď zastavíte, musíte pelotón dobehnúť. Močenie jednoducho bolí. Skôr by ma zaujímalo, ako to majú ženy. Tie sa z bicykla nevymočia. Vraj močia oveľa menej ako muži,“ zakončil König.