×

Celkovým víťazom Tirreno-Adriatico Roglič: Sagan v časovke na 67. mieste

Slovinský cyklista Primož Roglič sa stal celkovým víťazom pretekov Tirreno-Adriatico.

Jazdec tímu Jumbo-Visma rozhodol o svojom prvenstve v záverečnej časovke jednotlivcov na 10,1 km v San Benedetto del Tronto, v ktorej časom 11:36 min. obsadil 11. miesto. Za víťazom etapy Belgičanom Victorom Campenaertsom (Lotto Soudal) zaostal o 13 sekúnd. Slovenský reprezentant Peter Sagan z tímu Bora-hansgrohe skončil v utorkovej časovke na 67. mieste (+51 s).

Roglič v konečnej klasifikácii predbehol doterajšieho lídra Adama Yatesa z tímu Mitchelton-Scott o jedinú sekundu, Brit sa tak musel uspokojiť s celkovým druhým miestom. Na tretej priečke skončil Dán Jakob Fuglsang (Astana), na Rogliča mal v súhrne manko pol minúty. Sagan obsadil v konečnom poradí 105. miesto (+59:17).

Začiatok online prenosu:
19. 03. 2019, 14:00

 

Tirreno Adriatico - 7 etapa

 

Obnoviť

Je dobojované! Víťazom dnešnej individuálnej časovky sa stal belgický pretekár tímu Lotto Soudal Victor Campenaerts, ktorý dosiahol čas 11:23 minúty. V tesnom súboji zdolal o tri sekundy Taliana Alberta Bettiola a štyri Josa van Emdena. Poriadnu drámu sme videli aj na konci – v súboji o prvé miesto celkového poradia. Napokon sa teší Slovinec Primož Roglič, ktorý Brita Adama Yatesa v súčte siedmich etáp zdolal o jedinú sekundu. Na stupni víťazov túto dvojicu doplní Jakob Fuglsang. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa.

Konečné výsledky pretekov Tirreno Adriatico:

1. Primož Roglič (Jumbo – Visma) 25:28:00 hod.
2. Adam Yates (Mitchelton – Scott) +0:01
3. Jakob Fuglsang (Astana) +0:30
4. Tom Dumoulin (Sunweb) +1:25
5. Thibaut Pinot (Groupama – FDJ) +2:32
6. Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick-Step) +2:34
7. Wout Poels (Team Sky) +2:42
8. Simon Clarke (EF Education First) +3:01
9. Sam Oomen (Sunweb) +3:12
10. Rui Costa (UAE Emirates) +3:18

Konečné výsledky dnešnej časovky:

1. Victor Campenaerts (Lotto Soudal) 11:23 min.
2. Alberto Bettiol (EF Education First) +0:03
3. Jos van Emdem (Jumbo – Visma) +0:04
4. Sebastian Langeveld (EF Education First) +0:06
5. Yves Lampaert (Deceuninck – Quick-Step) +0:07
6. Mads Pederesen (Trek – Segafredo) +0:08
7. Tom Dumoulin (Sunweb) +0:08
8. Rohan Dennis (Bahrain Merida) +0:09
9. Michael Hepburn (Mittchelton – Scott) +0:11
10. Filipp Ganna (Team Sky) +0:12.

CIEĽ min

Neuveriteľná dráma! Víťazom 54. ročníka cyklistických pretekov Tirreno Adriatico sa napokon stáva PRIMOŽ ROGLIČ. Slovinský pretekár dnes zdolal britského súpera Adama Yatesa o 26 sekúnd, a tak v celkovom poradí dosiahol o jednu sekundičku lepší čas.

CIEĽ min

Primož Roglič išiel počas celej časovky na hrane absolútneho rizika. Napokon prichádza do cieľa s časom 11:36 minúty, čo mu stačí na konečné jedenáste miesto. Zároveň je jasné, že Adam Yates sa dnes musí zmestiť do dvanástich minút, inak nevyhrá.

CIEĽ min

Jakob Fuglsang prichádza do cieľa a je jasné, že si udrží tretie miesto v celkovej klasifikácii. Dnes ho síce Tom Dumoulin zdolal, ale pred touto etapou na Dána v službách Astany strácal priepastných 80 sekúnd.

4,4 km min

Podľa údaju z medzičasu je Primož Roglič o sedem sekúnd rýchlejší než Adam Yates. No, zatiaľ to vyzerá lepšie pre Brita, ktorý má stále k dispozícii konformný náskok. Musí však dobre prejsť aj druhú časť.

CIEĽ min

Ďalším mužom v cieli, ktorého nám ponúkla talianska réžia, je holandský expert na boj s chronometrom Tom Dumoulin. Ten dosiahol čas 11:31 a zaraďuje sa na siedme miesto. Dnešným víťazom sa strane Victor Campenaerts.

ŠTART min

Ako posledný začína dnešnú časovku líder celkového poradia Adam Yates z tímu Mitchelton – Scott. Jeho hlavným cieľom je dosiahnuť maximálne o 24 sekúnd horší čas než Slovinec Primož Roglič.

CIEĽ min

Sam Oomen prichádza do cieľa s výraznou stratou na vedúcu priečku. Holanďan dosiahol čas 12:15 minúty, čím o jednu sekundu zaostal aj za našim Petrom Saganom. Okrem toho sú na trati aj Jakob Fuglsang či druhý muž celkového poradia Primož Roglič.

ŠTART min

Na trati sú aj ďalší jazdci, ktorí bojujú o čo najlepšie umiestnenie v celkovom poradí. Do pedálov už šliape včerajší víťaz Julian Alaphilippe a o dve minúty neskôr vyštartoval aj Holanďan Tom Dumoulin.

CIEĽ min

Televízneho kamery si ho skoro nevšímali a on takmer vyhral dnešné preteky. Reč je o Albertovi Bettiolovi z tímu EF Education First. Ten dnes veľmi prekvapil a s časom 11:26 minúty zaostal za Victorom Campenaertsom iba o dve sekundy.

ŠTART min

Odštartoval Sam Oomen – ôsmy muž celkového poradia a líder súťaže do 25 rokov. Okrem toho vidíme na trati už aj zelený dres pre najlepšieho vrchára, ktorý si vybojoval Kazach Alexej Lutsenko.

CIEĽ min

Vincenzo Nibali sa zaraďuje na 34. miesto, pričom jeho čas dosiahol bez jednej sekundy hodnotu dvanástich minút. Následne prešiel cieľom aj Jan Polanc, ale ten dopadol oveľa horšie a už teraz figuruje v šiestej desiatke priebežného poradia.

CIEĽ min

V cieli máme ďalších dvoch skúsených borcov. Greg van Avermaet predviedol dobrý výkon a s mankom 29 sekúnd sa zaraďuje na priebežné 25. miesto. Robert Gesink dopadol horšie a jeho čas sa zastavil až na hranicou dvanástich minút.

CIEĽ min

V cieli je aj belgický pretekár Tim Wellens, ktorý dlhodobo pôsobí v tíme Lotto Soudal. Držiteľ 21 etapových víťazstiev dnes ďalšie nepridá, pretože časomer sa pri jeho mene zastavil až na hranici 11:58 minúty. To stačí rodákovi z mesta Sint-Truiden až na pozíciu vo štvrtej desiatke.

CIEĽ min

José Gonçalves takisto príliš svojim výkonom neohromil a momentálne mu patrí miesto až v polovici tretej desiatky. Okrem toho sme videli odštartovať obhajcu víťazstva spomínanej nadchádzajúcej monumentálnej klasiky Vincenza Nibaliho.

ŠTART min

Na trať sa vydal aj Greg van Avermaet, ktorý by nemal ohroziť svojho krajana na pozícii lídra. Olympijský šampión v pretekoch s hromadným štartom sa určite už sústreďuje na sobotu, keď bude útočiť na víťazstvo v klasike Miláno – San Remo.

CIEĽ min

Nelson Oliveira stratil napokon štrnásť sekúnd a patrí mu priebežné deviate miesto. Jonathan Castroviejo dopadol ešte horšie a zaraďuje sa až na 27. pozíciu s viac než polminútovým mankom.

4,4 km min

Nelson Oliveira stráca na medzičase sedem sekúnd, Jonathan Castroviejo až dvanásť. Vyzerá to tak, že ani táto portugalsko-španielska dvojica nezabojuje o víťazstvo. Bohužiaľ, zatiaľ nemáme výsledok Joeyho Rosskopfa, ktorého televízna réžia ignorovala.

CIEĽ min

Zdeněk Štybar má dnešnú etapu za sebou. Rodák z mesta Planá neatakoval popredné pozície a do cieľa prišiel s pomerne výraznou stratou 38 sekúnd. V priebežnom poradí mu patrí 29. miesto, ale je jasné, že sa ešte o niekoľko miest prepadne.

ŠTART min

Tak teraz sa nám to znovu plní kvalitnými časovkármi. Najväčšou nádejou tímu Movistar je jednoznačne Portugalčan Nelson Oliveira. O dve minúty neskôr vyštartoval Jonathan Castroviejo a o ďalší šesťdesiat sekúnd neskôr aj druhý Čech Roman Kreuziger.

ŠTART min

Štartuje aj Američan Joseph Rosskopf (CCC Team), na ktorého sme trošku zabudli. Aj on však môže prekvapiť, čo sa potvrdilo na minuloročnej Vuelte. Vtedy obsadil v časovke na 32 kilometrov druhé miesto za suverénnym Rohanom Dennisom.

ŠTART min

Na boj s chronometrom sa vydal aj prvý z českých cyklistov. Je ním Zdeněk Štybar, ktorý v celkovom poradí figuruje na 37. mieste. O minútu skôr odštartoval aj ďalší dánsky pretekár Søren Kragh Andersen, pôsobiaci v tíme Sunweb.

CIEĽ min

Dlho to vyzeralo tak, že Mads Pedersen (Trek – Segafredo) bude bojovať o priebežné prvé miesto, ale najmä záver nemal taký dobrý ako Victor Campenaerts. Napokon strata dánskeho pretekára predstavuje osem sekúnd, čo stačí na piate miesto.

CIEĽ min

Ďalším pretekárom v cieli je Luke Durbridge z tímu Mitchelton – Scott. Austrálsky šampión v časovke predviedol veľmi dobrý výkon a patrí mu priebežné ôsme miesto so štvrťminútovým mankom na lídra.

CIEĽ min

Jasha Sütterlin prichádza do cieľa s výraznou stratou na prvé miesto. Nemecký pretekár tímu Movistar sa zaraďuje až na štrnástu pozíciu, no tešiť ho môže napríklad skalp poľského pretekára Macieja Bodnara.

CIEĽ min

Yves Lampaert napokon nedotiahol dobre rozbehnutú časovku do víťazného konca. Podobne ako Rohan Dennis stratil v druhej polovici trate a napokon jeho strata predstavuje sedem sekúnd. Zaraďuje sa tak na priebežnú štvrtú pozíciu za Sebastiana Langevelda.

CIEĽ min

Laurens De Plus z tímu Jumbo – Visma dosiahol čas rovných dvanásť minút, čo je na jeho pomery trošku slabší výkon. V porovnaní s Petrom Saganom bol rýchlejší o štrnásť sekúnd. My už ale čakáme na dojazd Belgičana Yvesa Lampaerta.

4,4 km min

Yves Lampaert potvrdzuje moje predpoklady a na medzičase je o sekundu rýchlejší než Victor Campenaerts. Uvidíme, či si rodák z mesta Izegem udrží svoju výkonnosť a stane sa priebežným lídrom pretekov.

CIEĽ min

Victor Campenaerts zostáva na prvom mieste aj po jazde švajčiarskeho pretekára Stefana Künga. Ten si svoju časovkársku premiéru v tíme Groupama – FDJ zrejme predstavoval inak. Namerali mu čas 11:42, a tak je až na ôsmy pred krajanom Tomom Bohlim.

ŠTART min

Yves Lampaert (Deceuninck – Quick-Step) je ďalším mužom, ktorý začína svoj boj s dnešnou individuálnou časovkou. Belgičan rozhodne dokáže zajazdiť veľmi rýchlo a myslím si, že je ašpirantom na pozíciu v prvej desiatke. Na to si však musíme chvíľku počkať.

CIEĽ min

Časovku na desať kilometrov má za sebou aj víťaz pretekov Okolo Slovenska z roku 2017 Jan Tratnik. Slovinský pretekár vo farbách tímu Bahrain Merida dosiahol čas 12:05, čo mu stačí na priebežné dvadsiate miesto. Petra Sagana zdolal o deväť sekúnd.

ŠTART min

Švajčiarsky šampión v časovke Stefan Küng je rozhodne mužom, s ktorým treba počítať. Navyše, na krátkej trati je ašpirantom minimálne na prvú päťku. Môže však aj napodobniť úspechy slávneho krajana Fabiana Cancellaru z rokov 2016 a 2017.

CIEĽ min

Sebastian Langeveld z tímu EF Education First predviedol veľmi dobrú časovku a zaraďuje sa na tretie miesto s mankom šiestich sekúnd na priebežného lídra. Zároveň si pripisuje na konto cenný skalp majstra sveta Rohana Dennisa.

ŠTART min

Odštartovali už ďalší známi pretekári ako Jasper Stuyven (Trek – Segafredo), Omar Fraile (Astana) alebo Nicholas Roche (Sunweb). Je však nepravdepodobné, že by niekto z nich bojoval o popredné priečky, prípadne zdolal Victora Campenaertsa (Lotto Soudal).

CIEĽ min

V cieli je už aj dnešný narodeninový oslávenec Stephen Cummings z tímu Dimension Data. Už 38-ročný skúsený pretekár sa zaraďuje na priebežné šieste miesto, keď na Victora Campenaertsa stratil iba šestnásť sekúnd.

CIEĽ min

Fernando Gaviria nemá najlepšiu formu a zrejme nebude top favoritom pred víkendovou klasikou Miláno – San Remo. Dnešnú časovku prešiel s mankom 80 sekúnd na priebežného lídra a napríklad za Petrom Saganom zaostal o polminútu.

4,4 km min

Po prejazde Rohana Dennisa je Victor Campenaerts veľmi blízko k tomu, aby si pripísal na konto cenné víťazstvo. Zaujímavosťou je, podľa televíznej grafiky bol na medzičase o dve sekundy rýchlejší Dennis, ale následne výrazne stratil na európskeho šampióna.

CIEĽ min

Úradujúci svetový šampión Rohan Dennis neobháji víťazstvo z predošlých dvoch ročníkov! Tentokrát záverečnú časovku na pretekoch Tirreno Adriatico nezvládol podľa predstáv a na Victora Campenaertsa stratil deväť sekúnd.

CIEĽ min

V cieli je aj Benjamin Thomas z francúzskeho tímu Groupama – FDJ. Ten sa zaraďuje na priebežné ôsme miesto, keď tesne prehral súboj s Maciejom Bodnarom. Do cieľa sa už rúti aj favorizovaný Rohan Dennis.

ŠTART min

Na trati máme aj ďalších známych cyklistov. Pred niekoľkými sekundami sa vydal na boj s chronometrom Fernando Gaviria, ktorý nemá za sebou ideálne výsledky z predošlých etáp. Tesne pred ním odštartoval aj Ian Stannard z britského tímu Sky.

CIEĽ min

Televízne kamery si predsa len našli aj trojnásobného majstra sveta. Peter Sagan má povinnú jazdu za sebou. Do cieľa prichádza s časom 12:14 minúty, čo mu stačí na priebežné pätnáste miesto. Na vedúceho pretekára Victora Campenaertsa stratil až 51 sekúnd.

CIEĽ min

Austrálčan Michael Hepburn je v cieli s časom 11:34 minúty a zaraďuje sa na priebežné tretie miesto s mankom jedenástich sekúnd na Victora Campenaertsa. Pomaly očakávame v cieli aj Slováka Petra Sagana.

ŠTART min

Opäť sa dostávame do priestoru štartu, kde je už pripravený Rohan Dennis. Austrálčan pred sezónou zmenil pôsobisko a háji farby tímu Bahrain Merida. Ten má zatiaľ v sezóne na konte len jedno víťazstvo, no je pravdepodobné, že sa dnes dočká druhého.

4 km min

Petrovi Saganovi zostáva do konca časovky ešte približne 4000 metrov. Bohužiaľ, zatiaľ sme nezískali informácie z medzičasu, ktorý je na trati. Ponúkneme vám tak až konečný výsledok nášho pretekára.

CIEĽ min

Cieľom prešiel aj Poliak Maciej Bodnar z tímu Bora-Hansgrohe. Ten trošku zaostal za očakávaniami a stratil až 27 sekúnd na zatiaľ vedúceho muža Victora Campenaertsa. Na trati je aj Michael Hepburn, ktorý v druhej etape mal oblečený modrý dres.

CIEĽ min

Priebežným lídrom je Belgičan Victor Campenaerts, ktorý dosiahol čas 11:23 minúty. Európsky šampión z individuálnej časovky zdolal o štyri sekundy Josa van Emdena z tímu Jumbo – Visma. V cieli je už aj Tony Martin, patrí mu šieste miesto s mankom 29 sekúnd.

ŠTART min

Ešte predtým ako si povieme umiestnenia niekoľkých ašpirantov na dnešné víťazstvo je tu štart slovenského cyklistu Petra Sagana. Jeho čas budeme pozorne sledovať. Spomeniem, že na trati je umiestnený aj jeden medzičas po absolvovaní 4,4 kilometra.

ŠTART min

Textový prenos zo záverečnej etapy cyklistických pretekov Tirreno Adriatico 2019 sa práve začína. Individuálna časovka na desať kilometrov je v plnom prúde a môžeme sa tešiť na dramatický boj o sekundičky. Bude sa tešiť znovu Rohan Dennis?

Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu zo záverečnej etapy 54. ročníka cyklistických pretekov Tirreno Adriatico. Program podujatia zaradeného do prestížneho kalendára World Tour uzavrie krátka individuálna časovka na 10 kilometrov.

ÚŽASNÁ FORMA JULIANA ALAPHILIPPA

Včerajšia etapa sa podľa očakávaní rozhodovala v špurte hromadnej skupiny, no meno víťaza bolo veľkým prekvapením. Elitným šprintérom vypálil rybník Francúz Julian Alaphilippe, ktorý si tak pripísal tretie víťazstvo v priebehu desiatich dní. Pre belgický tím Deceuninck – Quick-Step to bola nesmierne vydarená etapa, pretože v TOP 6 sa umiestnili aj Elia Viviani a Maximiliano Richeze. Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil piatu priečku. V celkovom poradí sa nič nezmenilo. Adam Yates naďalej vedie s náskokom 25 sekúnd pred Primožom Rogličom. Prišiel však o okrový dres lídra bodovacej súťaže, pretože aktívnou jazdou a získanými šprintérskymi prémiami ho o štyri body predbehol Mirco Maestri z tímu Bardiani – CSF.

DOČKÁ SA DENNIS VÍŤAZNÉHO HETRIKU?

Individuálna časovka v meste San Benedetto del Tronto je tradične záverečnou previerkou celého podujatia Tirreno Adriatico. Ide sa výlučne po rovine a malou komplikáciou je len otočka v polovici trate. Na svoje si prídu experti na túto disciplínu. V predošlých dvoch ročníkoch vyhral boj proti chronometru Rohan Dennis, ktorý dnes môže pomýšľať na víťazný hetrik. V priebežnom poradí mu patrí 99. miesto, a tak vyštartuje o 14:10 hod. O osem minút skôr sa vydá na trať aj Peter Sagan, ktorého jazdou začneme náš priamy prenos. Do boja o víťazstvo môžu prehovoriť Jonathan Castroviejo, Victor Campenaerts, Maciej Bodnar a budeme zvedaví či Primož Roglič ešte skúsi zmazať svoje 25-sekundové manko na Adama Yatesa.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:00.


Mohlo by vás zaujímať: 

FOTO Vlhová zaplatila za úspechy v sezóne krutú daň: Toto sa dialo s jej telom!

FOTO České a slovenské modelky si skočia do vlasov: Najsexi zápasy aké MMA videlo!

Tomu ani neuveríte. Vlhovej mama to rozbalila vo veľkom: Pozrite, čo si dovolila na pretekoch!

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia