Pozrite sa, za čo Sagana diskvalifikovali, v GALÉRII TU

Za všetko môže záverečný špurt, v ktorom si Peter Sagan dral cestu dopredu, aby si vybojoval čo najlepšiu pozíciu na posledné metre. Sagan svojím krokom pripomenul rok 2017, keď ho z Tour diskvalifikovali. Hoci slovenský cyklista Peter Sagan pôvodne obsadil v 11. etape na Tour de France druhé miesto, tešil sa z neho len chvíľu.  Organizátori ho pár minút po etape potrestali a odsunuli na posledné miesto balíka, ktorý prišiel do cieľa v rovnakom čase ako víťazný Austrálčan Caleb Ewan. Sagan sa tak zaradil až na 85. miesto.

Ako uviedli komentátori v RTVS po skončení etapy, Wout van Aert, ktorý bol „obeťou“ Saganovho kroku, išiel nahnevaný za rozhodcami a žiadal prešetrenie správania slovenského cyklistu v šprinte. „Tím Jumbo to bude určite riešiť. Na môj názor to bolo trochu agresívne a poviem pravdu, nedivil by som sa, keby rozhodcovia rozhodli aj o diskvalifikácii. Saganovo správanie bolo dané aj tým, že bol na strane, na ktorej bol, musel si vytvoriť priestor. Ako na to zareagujú rozhodcovia, uvidíme,“ komentoval situáciu v štúdiu RTVS Martin Velits.

„Po Petrovej diskvalifikácii v roku 2017 vznikla na Tour novinka, tzv. videorozhodca, ktorého poznáme skôr z hokeja. Tento rozhodca je delegovaný UCI a ten skúma záver. Rozhodcom podá informáciu, ako by to mali urobiť a ako by mali rozhodnúť. Na tento scenár sú vedenie pretekov aj medzinárodná cyklistika pripravené,“ dodal expert RTVS Lukáš Timko.

Po konečnom výsledku, ktorý Sagana rozhodne nepotešil, však prišla ďalšia zápletka. Na instagramovej fanpage tímu Bora-Hansgrohe sa objavili dve fotky, na ktorých sa zobrazuje selfietyč fanúšika trčiaca priamo do pretekárskej zóny pred Petra. Vysvetlovalo by to mnoho. Okrem adrenalínu v záverečných metroch totiž v slovenskom cyklistovi určite prevládal aj istý strach z možného zranenia. Zrážka s tyčou fanúšika by mohla mať veľmi zlé následky.

POZRITE NA SELFIE TYČ FANÚŠIKA TESNE PRED SAGANOM v galérii TU