„Úprimne povedané, nemôžem s touto situáciou nič robiť. Nedokážem si predstaviť iného držiteľa rekordu ako Petra Sagana,“ priznal pre Cyclingnews Zabel a dodal: „Ak si pozriete posledných desať rokov v proficyklistike, tak Peter je najvšestrannejším jazdcom. Prísť teda o rekord nie je pre mňa až také bolestivé. V tomto prípade je to skôr česť.“

„Existuje staré porekadlo o rekordoch, ktoré sú na to, aby sa prekonávali. Je to však iné, keď ide o váš rekord. Vtedy sa nad tým zamyslite dvakrát,“ porozprával bývalý jazdec Telekomu a Milramu.

Zabel vyhral na Tour de France zelený dres šesťkrát po sebe.
Zabel vyhral na Tour de France zelený dres šesťkrát po sebe.
Zdroj: Profimedia.sk

Zabel vyhral šesť zelených dresov v rokoch 1996 -2001 a vyrovnanie rekordu očakával už pred dvomi rokmi, keď Sagana vylúčili. „Určite by aj v tom roku vyhral a teraz by ich už mal osem,“ povedal cyklista, ktorý sa na konci kariéry priznal k dopovaniu.

Rodák z Berlína nevidí žiadny zmysel v tom, aby sa organizátori snažili zatraktívniť súťaž o najlepšieho cyklistu v bodovacej súťaži. Bolo by to vraj zbytočné. „Zjednodušene povedané – je jedno, aké pravidlá sa vymyslia, aj tak by Sagan vyhrával. Je totiž najlepší,“ uzavrel Zabel.