Ba dokonca hovorí, že sa to tak trošku dalo aj očakávať. „Mňa to vôbec neprekvapilo. Spomínam si na jednu vec, že Peter Sagan bol už trošku preťažený, chodil z jedných pretekov na druhé. Všetci ho chcú poraziť a po ďalšie, jemu kopce veľmi nesedia a myslím si, že pre neho to ani nebola až taká prestížna záležitosť,“ hovorí legenda.

„Jeho prioritou podľa mňa bolo zúčastniť sa vôbec týchto pretekov, aby sa ukázal fanúšikom na Slovensku, ktorí ho milujú. Bola to skôr reklamná záležitosť ako hon na víťazstvo. Pred Petrom je teraz Tour de France a to je najdôležitejšie,“ myslí si Golonka.

„Pekné je, že prišiel na Slovensko, ale teraz sa už sústredí na populárnu Tour. Vďaka nemu ľudia všeobecne viac bicyklujú, stavajú sa u nás cyklotrasy, pretože všetci chcú byť ako Sagan. V tomto je obrovským prínosom. A on bude chcieť teraz získať opäť zelený dres. Je totiž známe, že jemu vrchárske etapy nesedia, ale sústredí sa na bodovaciu súťaž. A tam má šancu. Ja mu držím palce, aby mu to vyšlo a aby sa mu darilo,“ uzavrela legenda.

Mohlo by vás zaujímať:

Cyklistickým škandálom kraľuje slovenská superstar: Sexi aféra Sagana obletela celý svet

Zasadnutie PRO-HOKEJA dalo odpoveď Slovanu: Nesplnili požiadavky, hrozí im aj konkurzné konanie!

Roman Kukumberg sa dohodol so Slovanom, no zmluvu nemá: Čakám na Miklíka…