„Som šťastný, že som vyhral takúto etapu, tak ako som ju vyhral. Je to zvláštny triumf, pretože som nevyhral už dlho. Mal som mnoho druhých a tretích miest, takže je to zvláštne. Musím sa poďakovať fanúšikom. Cítil som sa ako doma, všetci mi fandili,“ odkázal cez Cycling News Tourminátor.

Po hetriku druhých miest na Gire sa rozhodol, že nebude vyčkávať na finiš, ale pustí sa za víťazstvom skôr. Lenže Groupama-FDJ s lídrom bodovacej súťaže Arnaudom Démarem ho nechcela príliš púšťať do únikov. „Za výhru v etape bolo len 25 bodov, takže som nechápal, prečo ma ma Groupama-FDJ prenasleduje. Bol som v hodnotení viac ako 60 bodov za Démarem. Dostať sa do úniku bolo ťažké. Každý šliapol na plyn, aby nás naháňali,“ posťažoval sa po víťazstve Sagan.

Pred etapou po testoch na koronavírus Covid-19 odstúpili celé tímy Mitchelton-Scott a aj Jumbo-Visma. Taktiež Saganovi odpadol jeden z najväčších súperov Michael Matthews zo Sunwebu. Vyvolalo to otázky, či je „bublina“ na Gire dosť utesnená. „Situácia je, aká je. Viete, už teraz máme to šťastie, že sa nám podarilo rozhýbať sezónu pretekmi. Niektoré boli zrušené, ale čo k tomu povedať? Jedného dňa táto ťažká chvíľa pre nás všetkých pominie. Netýka sa len nás cyklistov, ale aj  vás, novinárov, zatvorených reštaurácií a celej populácie. Na celom svete je veľa problémov. My však stále môžeme pretekať, takže sme tí poslední, ktorí sa môžu sťažovať,“ odkázal Sagan do sveta.

Zábery saganovho víťazstva si pozrite TU!