Žilinský rodák má za sebou solídne vystúpenie na pretekoch Okolo Romandie, kde k jednému etapovému triumfu pridal aj tretiu priečku a celkovo 4. miesto v bodovacej súťaži. „Myslím si, že Peťo odviedol vo Švajčiarsku veľmi dobrú robotu. Svedčí o tom aj môj nedávny telefonát s ním, v ktorom mi povedal, že je naozaj spokojný. Výsledky, ktoré tam dosiahol, sú podľa mňa pred blížiacim sa Girom skvelým znamením,“ rozhovoril sa Saganov prvý tréner Peter Zánický.

Na Gire však bude mať náš cyklista podstatnejšie silnejšiu konkurenciu a získať cyklamenový dres pre najlepšieho jazdca v bodovacej súťaži bude sakramentsky náročné. Vlani mu ho na talianskych cestách vyfúkol Arnaud Démar, ktorý pred ním triumfoval o 49 bodov. „Adeptov naň je tento rok viacero a Peter je jedným z nich. Osobne si myslím, že by mu mohlo sadnúť viacero etáp, v ktorých by mohol mať pred súpermi navrch. Dopredu ho bude určite hnať aj fakt, že v Taliansku bude bojovať aj o svoju trhovú hodnotu, keďže po sezóne sa mu v Bore končí zmluva,“ pokračoval Zanický.

Tréner Peter Zánický a trojnásobný majster sveta Peter Sagan.
Tréner Peter Zánický a trojnásobný majster sveta Peter Sagan.
Zdroj: Archív

Otázne je, aké stopy na Saganovom organizme zanechal koronavírus, s ktorým sa pasoval ešte začiatkom februára. Môže to mať výrazný vplyv na jeho výkonoch na Gire, kde čaká pretekárov dokopy až 3450 kilometrov? „On je typ človeka, ktorý sa nikdy nesťažuje. Čo sa týka covidu, v jeho prípade to navyše nebolo až také zlé, akurát stratil tri týždne. Myslím si však, že tie pomerne rýchlo dohnal. Je veľmi dobre pripravený a som presvedčený, že sa na Gire ukáže v plnej sile,“ verí Peter Zanický, podľa ktorého je stále v hre Saganova účasť aj na tohtoročnej Tour de France. „Momentálne to vidím päťdesiat na päťdesiat,“ dodal.

Podľa viacerých odborníkov je pre 31-ročného Sagana náročnejšie sa motivovať, čo však vyvracia jeden zo športových riaditeľov Bory-Hansgrohe Jean-Pierre Heynderickx. „Som v Bore od minulého roka a nevšimol som si u neho málo motivácie. Skôr naopak. Stále dáva do pretekov aj tréningov veľa entuziazmu a nadšenia. V stúpaniach na menšom prevode pridá dve-tri silnejšie šliapnutia do pedálov a dostane sa tam, kam chce. Myslím si, že to zvláda ľahšie ako predtým,“ povedal pre web Sporza.be.