Francúzska stajňa s 20-ročnou tradíciou si od trojnásobného majstra sveta veľa sľubuje, no zároveň chce zachovať jeho správanie na verejnosti a podporiť ho voľnosti. „Páči sa nám to a chceme podporiť Saganovu charizmu. Vždy je to založené na rovnováhe šou a výkonu. Tieto dve veci si vôbec neodporujú, čo slovenský cyklista dokazuje počas celej kariéry,“ povedal pre francúzsky portál RTBF športový riaditeľ TotalEnergies Benoît Génauzeau.

Tím druhej divízie profi cyklistky si očividne veľmi dobre uvedomuje, že angažovanie rodáka zo Žiliny môže byť preň z marketingového hľadiska zlatou baňou. Médiá totiž Sagana zbožňujú za každých okolností, čo následne podsúvajú verejnosti, a práve to láka sponzorov. „Nikdy sme nemali jazdca ako Peter, ale mali sme ikonického pretekára Thomasa Voecklera, ktorý zo seba stále niečo dával a oslovoval tým verejnosť,“ pokračoval Génauzeau.

A najmä z tohto dôvodu Saganovi dovolili, aby sa obklopil svojimi ľuďmi aj v ich stajni. „Je to človek, kto potrebuje blízke prostredie. To je dôvod, prečo sme sa ho rozhodli privítať s niektorými jeho spolujazdcami a niektorými členmi jeho personálu, aby bol v dôveryhodnom prostredí,“ vysvetlil športový riaditeľ francúzskeho tímu.

Na druhej strane, ak chcú v TotalEnergies pomýšľať na postup do najvyššej ligy – WorldTour, Peter Sagan bude musieť aj vyhrávať. Aj preto všetci v tíme dúfajú, že po piatich rokoch v Bore ho vynesie nové prostredie späť na vrchol, a že so sebou potiahne a motivuje aj celý tím. „Jeho príchod vnímam ako pomoc pri rozvoji nášho tímového projektu. Počítame s tým, že s jeho príchodom dokážeme veľké veci. Chceme si zachovať svoju identitu a myslím si, že Peter chce získať späť svoj inštinkt a určitú slobodu,“ dodal Benoît Génauzeau.