Sagan bol pred pretekmi vyhlasovaný za superfavorita. Zabúdalo sa však na zranenie, ktoré utrpel pred dvomi týždňami na Tour de France. „Môj zdravotný stav sa lepší, ale stále nie som stopercentne v poriadku. Stále mám podliatiny z pádu na Tour de France. Nemôžem využívať všetky svaly, ktoré by som chcel a potom som na bicykli trochu stočený,“ prezradil pre RTVS pred štartom Tourminátor a vyvolal mnoho otáznikov.

TOTO si Peter Sagan na ME po tvrdom boji nezaslúžil. Je koniec!

Trojnásobnému majstrovi sveta už od rána neprialo šťastie. Mestský okruh, na ktorom jazdci našliapali 16 kôl a dokopy 236 kilometrov, zmáčal dážď a teplomer nepresiahol 15 stupňov Celzia. Trať sa stala extrémne náročná a nevyspytateľná. Razom bola najväčší nepriateľ cyklistov počasie. Pády sa a množili a smolu mal aj Peter. Približne 135 kilometrov pred cieľom dostal defekt a musel opustiť pelotón s favoritmi. Časová strata na čelo pretekov narástla.

Očakávalo sa, že Sagan stratu doženie, ale prekvapujúco to nedokázal ani po 50 kilometroch jazdy. Vozil sa v druhej skupinke jazdcov a márne sa obzeral po spolujazdcoch, ktorí by ho potiahli. Darmo, slovenský tím zložený z ďalších piatich jazdcov bez väčších skúsenosti nemal potrebnú silu, aby ho vrátil do boja o prvenstvo. Tento fakt podčiarkuje aj skutočnosť, že ani jeden z nich nedošiel do cieľa. Po 150 kilometroch v sedla aj Sagan pohľadom hľadal sprievodné vozidlo, aby nakoniec zosadol z bicykla.

NEZABUDNUTEĽNÉ FOTO Zopakuje Sagan dnes titul majstra Európy? Pozrite, čo stváral na trati pred dvomi rokmi!

„Zo začiatku som sa cítil dobre. Potom som dostal defekt a musel som si to dotiahnuť. Nie som na tom najlepšie kondične. Stále ma bolí zrenenie z Tour de France a chrbát. Pokúsil som sa zájsť čo najlepšie. Bol to dobrý tréning. Nachladnutie som nebral do úvahy,“ hovoril Pre RTVS ešte počas pretekov Sagan.

Momentky z ťažkých Saganovych pretekov si môžete pozrieť TU!

Šesťnásobný víťaz zeleného trička na „starej dáme“ spomenul zdravotné problémy a tie potvrdil aj doktor výpravy Branislav Delej: „Boli sme spolu ešte pred pretekmi a skôr sa sťažoval na nádchu. Zranenia z Tour ho stále pobolievali. Je to obdivuhodné, že sa vôbec postavil na štart.“

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Pohľad na Sagana, ktorý zabolí. Keď železný muž trpí: Roztrhnutý chrbát aj zadok a potoky krvi

FOTO Prekliata Vuelta. Sagan penil ako zmyslov zbavený: Zrazila ho motorka, s nechutným zranením musel odstúpiť

FOTO Posledné vyznanie lásky Katky Petrovi: Z týchto záberov Saganovcov sa fanúšikom tisnú slzy do očí!