Francúzsky tím predstavil spolu so Saganom nové tímové bicykle S-Works Tarmac SL7, ktoré majú červeno-čierne rámy, no špeciál trojnásobného majstra sveta je iný. Má bledomodrý rám s malými červenými doplnkami a okrem názvu a loga stajne ho zdobí aj meno Žilinčana s citátom „Nikdy nezlyháš, kým sa neprestaneš snažiť.“

FOTO nového Saganovho bicykla si pozrite v GALÉRII

Špecifikácia bicyklu sa v porovnaní s minulosezónnym typom veľmi nezmenila, no má na ňom najnovšie 12-rýchlostné radenie Shimano Dura-Ace R9200 a zmenil sa aj cyklopočítače, keďže TotalEnergies používa Garmin 530. „Ďalší krásny kúsok pre moju pretekársku sezónu 2022. Je to výsledok skvelej spolupráce s dizajnovým oddelením. Veľmi sa mi to páči,“ okomentoval Peter Sagan svojho nového tátoša, ktorý váži necelých osem kíl. Ak by ste si ho však chceli zaobstarať, zrejme by ste mali zhodnotiť, či si skôr nekúpiť auto, keďže cena Saganovho bicykla je zhruba 12-tisíc eur.

Na prvú víťaznú jazdu si však bude musieť náš cyklista ešte počkať. Debut v novom tíme na podujatí Vuelta a San Juan v Argentíne mu prekazil koronavírus. Etapové preteky, ktoré sa mali uskutočniť od 30. januára do 6. februára, zrušili pre pandémiu a chorobou sa navyše nakazil už druhýkrát aj on sám.

Špecifikácia Saganovho bicykla pre sezónu 2022:

Rám: Specialized S-Works Tarmac SL7, veľkosť 56
Radenie: Shimano Dura-Ace R9200 12-speed
Kolesá: Roval Rapide CLX / Alpinist CLX
Plášte: Turbo Cotton 26 mm
Brzdy a kotúče: Shimano Dura-Ace, 160 mm vpredu, 150 mm vzadu
Kľuky: Shimano Dura-Ace 172,5 mm
Prevodníky: 53/44
Riadidlá: S-Works Aerofly II 42mm
Sedlo: S-Works Romin EVO
Cyklopočítač: Garmin 530
Výška sedla: 75,5 cm
Vzdialenosť sedla od riadidiel: 63 cm
Sedlo/riadidlá drop: 9,5 cm
Hmotnosť: 7,8 kg
Cena: 12-tisíc eur