Nechýbajú medzi nimi také mená ako Martin Voltr, Andrej Liška či Adam Foltán, no zo svojej pozície bude mať Juraj Sagan pod palcom aj ženský tím. „Po kariére som chcel v nejakej forme ostať pri cyklistike, a keď sa mi naskytla táto možnosť, tak som ani chvíľu neváhal. Mám dostatok skúseností, ktoré chcem teraz posunúť mladým a talentovaným pretekárom. Samozrejme, v rámci Slovenska máme s chlapcami tie najvyššie ambície a keď sa niektorému z nich podarí kvalifikovať na majstrovstvá Európy či svetový šampionát, bola by to paráda,“ konštatoval pre Šport24.sk Juraj Sagan.


V rámci svojej novej funkcie má jeden veľký sen, a síce dostať do tímu aj svojho slávneho brata. „Je to momentálne otvorené. Záleží, ako sa vyjadria jeho sponzori. Brat má svojho manažéra Giovanniho Lombardiho a záleží, aké budú mať podmienky a požiadavky. Zatiaľ bude Peťo naša konkurencia na spoločných majstrovstvách Slovenska a Česka,“ ozrejmil Sagan.

Bratia Saganovci sú spolu v pravidelnom kontakte, a tak tomu bolo aj po víkendovej monumentálnej klasike Paríž – Roubaix. Peter však do jej cieľa nedošiel, keďže zhruba v polovici trate utrpel nepríjemný pád. „Volal som s ním aj v utorok a už je v poriadku. Mal len menší tras mozgu, našťastie nič zlomená, takže sa môže veselo pripravovať na blížiacu sa Tour de France,“ zakončil Juraj Sagan.