Počínanie si trojnásobného majstra sveta popri tratiach jednotlivých etáp sledovalo podľa prvotných odhadov až pol milióna fanúšikov. „Stále čakáme na detailnejšie info o tom, koľko ľudí si nedalo ujsť tohtoročné preteky Okolo Slovenska na vlastné oči. Určite to však bude šesťciferné číslo, veď napríklad druhú etapu zo Spišského Podhradia do Dolného Kubína videlo podľa mojich informácii viac než stotisíc cyklistických nadšencov,“ skonštatoval pre Šport24.sk prezident Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) Peter Privara.

Ako to u nás vyzeralo počas návštevy pápeža a v priebehu pretekov so Saganom, si pozrite v GALÉRII

Pochopiteľne, že najväčším lákadlom etapového dobrodružstva na našich cestách bol Peter Sagan, ktorý všade, kde sa objavil, spôsobil obrovský ošiaľ. „Musím povedať, že za uplynulé dva roky, ktoré poznačila koronavírusová pandémia, som toľko ľudí pokope videl len na Tour de France. Ľudia boli fantastickí, dodali mi množstvo energie, za čo im veľmi pekne ďakujem,“ povedal Sagan, ktorý hneď pri premiérovom štarte na tomto podujatí získal celkový triumf.

Rodák zo Žiliny si získal srdcia fanúšikov po celom Slovensku, o čom svedčili zástupy ľudí pri tímovom autobuse v každom meste, kde sa začínala alebo končila etapa. „Peťo je športová modla, ktorá si obdiv zaslúži, čiže s extrémnym záujmom o jeho osobu sme rátali. Myslím si, že sa s tým vyrovnal vynikajúco, počas podujatia rozdal stovky podpisov, neodmietol viacero žiadostí o spoločné fotografie, jednoducho, zachoval sa ako pravý profesionál,“ pokračoval Privara.