Peter Sagan si zaobstaral luxusné sídlo v žilinskej štvrti Závodie už takmer pred siedmimi rokmi. Predchádzajúcim majiteľom a stavebníkom honosného sídla bol podľa našich informácií Tibor Furmánek, ktorý podnikal v oblasti stavebníctva. Pre finančné problémy však rodinné sídlo nedostaval. Impozantná stavba sa nachádza na vŕšku, ktorý kedysi slúžil ako vojenský priestor na cvičenia. Náš cyklista ju kupoval prostredníctvom firmy Peat s.r.o., ktorej vtedajším majiteľom bol jeho otec Ľubomír a stála 1,7 milióna eur.

Ako vyzerá Saganov hotel krátko pred otvorením, si pozrite vo FOTOGALÉRII

S rekonštrukčnými prácami však začal až o niekoľko rokov neskôr, pričom už túto jar by mal na pozemku o rozlohe viac než 8-tisíc metrov štvorcových otvoriť vlastný hotel. „Deň čo deň tam panuje čulý ruch a vyzerá to tak, že robotníci už s prácami finišujú,“ povedal nám starší pán, ktorý pravidelne navštevuje cintorín neďaleko Saganovho pozemku.

Práce na budúcom hoteli mal ešte donedávna pod palcom cyklistov otec Ľubomír, ktorý bol do roku 2021 jediným konateľom firmy, na ktorú je nehnuteľnosť napísaná. Podľa výpisu z obchodného registra sú však v súčasnosti už jej jedinými konateľmi starší bratia Petra Sagana – Milan a Juraj. Pri našej návšteve sa nám s nimi skontaktovať nepodarilo, no ich slávny súrodenec už dávnejšie avizoval, aký má s romantickým sídlom zámer. „Je to veľký projekt s hotelom, reštauráciou, fitnes štúdiom a kúpeľmi,“ skonštatoval ešte pred rokmi trojnásobný majster sveta.

Súčasťou hotelového komplexu má byť aj múzeum jeho úspechov, na margo čoho sedemnásobný víťaz zeleného dresu na Tour de France pred časom vyhlásil: „Odkladám si jeden dres z každých pretekov, ktoré vyhrám, aby som ich dal potom do múzea. Ostatné rozdám.“ Ak by chcel však Peter Sagan po kariére u nás podnikať pod svojim menom, musel by si v Monaku zrušiť trvalý pobyt. No ak aj naďalej bude „v rukách“ jeho bratov, hotelových hostí môže pokojne vítať s otvorenou náručou hneď pri vstupnej bráne, ktorú zdobí jeho obrovské logo.

Hotelový komplex v číslach

Rok kúpy: 2016
Cena: 1,5 mil. eur
Rozloha pozemku: 8165 m2
Úžitková plocha: 2500 m2
Rozloha hotela: 959 m2