Ako by ste v krátkosti zhodnotili atypickú sezónu ovplyvnenú koronakrízou v podaní Petra Sagana?

„Ak by som mal známkovať ako v škole, dostal by odo mňa dvojku. Jeho hlavný cieľ, ktorým bolo získať aspoň jeden z dresov pre najlepšieho šprintéra, či už na Tour de France alebo Giro d´Italia, totiž nesplnil. Na druhej strane, víťazstvo v 10. etape Gira bolo naozaj impozantné a dozaista sa do histórie zapísalo ako jedno z jeho najpamätnejších. Peťo mal trochu aj smolu, že Bennett na Tour a potom Démere na Gire boli v tejto sezóne mimoriadne silní. Celkovo by som to teda charakterizoval tak, že sezóna v jeho podaní bola veľmi dobrá, no tá čerešnička na torte v podobe zeleného, resp. cyklámenového dresu chýbala.“

Na snímke druhý zľava slovenský cyklista Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) pred štartom 10. etapy pretekov Giro d'Italia z Lanciana do Tortoreta (177 km) v utorok 13. októbra 2020.
Na snímke druhý zľava slovenský cyklista Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) pred štartom 10. etapy pretekov Giro d'Italia z Lanciana do Tortoreta (177 km) v utorok 13. októbra 2020.
Zdroj: TASR

Nemali ste obavy, či zvládne TdF a Giro v tak krátkom čase a navyše keď prípravu na obe tieto prestížne podujatia ovplyvnila koronakríza?

„Keď sa po prvej vlne koronakrízy cyklistický kalendár upravil a bolo jasné, že Giro odštartuje len dvanásť dní po konci Tour de France, považoval som to až za bizarný nápad. Najazdiť totiž v priebehu necelých dvoch mesiacov viac než šesťtisíc kilometrov, je šialené. Musel kvôli tomu zmeniť prípravu a v úvode TdF to nemohol hneď rozbaliť. Vedel, že ho čaká ešte Giro a šetrenie sa na francúzskych cestách bola akási daň za to, že sa rozhodol absolvovať aj podujatie v Taliansku. Obe Grand Tour však prešiel so cťou, v ani jednom prípade to nebol prepadák. Myslím si, že máloktorý cyklista by to zvládol s takými výsledkami ako on.“