Sagan spadol počas zjazdu z kopca, keď nedobrzdil v jednej zo zákrut a vyletel do lesa, kde narazil zadkom na kameň. Do cieľa prišiel potrhaný a krvavý, no ani obrovská bolesť slovenského cyklistu nezastavila. 

Už na ďalší deň bojoval v rovinatej etape o víťazstvo, ale záverečný šprint očividne vypustil. Cyklista Bora-Hansgrohe nastúpil na štart etapy v obväzoch, ktoré zdobili najmä jeho pravú časť tela. Rozsah svojich zranení Sagan naplno odkryl až v cieli, keď si vyzliekol dres.

Pozrite si DETAILNÉ zábery na doráňané telo Petra Sagana!

Takmer celý chrbát mal pokrytý náplasťami, ktoré zakrývali hlboké tržné rany, ktoré utrpel pri páde. "Cítil som bolesť všade, no som celkom šťastný, že môžem pokračovať. Moja fyzická kondícia je trochu horšia, aká bola, ale využil som to, aby som prežil preteky aj z inej perspektívy. Bola to bolestivá jazda, ale bolo to stále lepšie, ako to bude zajtra. Hlavný cieľ je dokončiť Tour, prežiť kopce a prísť do Paríža. Sobotňajšia časovka bude v poriadku, problém budú kopce, ale nebojím sa, iba budem trochu trpieť," povedal Sagan v cieli. 

Iní by to už zabalili, no slovenský cyklista už neraz potvrdil, že sa vymyká z davu. Dalo by sa povedať, že Sagan v správnom slova zmysle nie je úplne normálny. Presne tak ho opísal aj jeho tréner Patxi Vila po 14. etape, v ktorej skončil trojnásobný majster sveta štvrtý. Sagan totiž v záverečnom kopci, ktorý mal priemerný sklon 10,2 percenta, predbiehal skúsených vrchárov ako keby sa nechumelilo. „Peter sa nechcel hnať dopredu, ale stalo sa. On nie je normálny cyklista. Sú tam lepší vrchári, ale u Petra nikdy neviete,“ povedal udivený Vila.

EXKLUZÍVNE FOTO: Peter Sagan nie je normálny cyklista: Pozrite sa, čo skrýva pod dresom!

Mohlo by vás zaujímať: 

FOTO, ktoré nikde inde neuvidíte: Pozrite sa, ako vyzerá príprava Sagana a jeho tímu!

EXKLUZÍVNE zábery, ktoré vám v televízii neukážu: Sagan ukázal pravú hrôzostrašnú tvár jeho zranenia

FOTO Zábery, ktoré vám televízie neukážu: Saganove brutálne muky na štarte 18. etapy

DETAILNÉ FOTO dotrhaného Petra Sagana: Pri pohľade na jeho krvavé telo vás zamrazí!

FOTO Froome zažil po nevydarenej etape scénu ako zo zlého sna: Po fanúšikoch ho napadol policajt!