Peter Sagan je najväčšou hviezdou tohtoročných pretekov Okolo Slovenska, ktoré sú zároveň preňho debutom na tomto podujatí. O tom, že zvýšil jeho sledovanosť v televízii, sa netreba ani baviť, no najmä vďaka nemu je aj popri tratiach jednotlivých etáp omnoho viac fanúšikov ako v minulosti.

Aký ošiaľ spôsobil Sagan v Dolnom Kubíne, si pozrite v GALÉRII

Rukolapným dôkazom týchto slov bola aj druhá 180-kilometrová etapa so štartom v Spišskom Podhradí a záverom v Dolnom Kubíne. A práve v metropole Oravy sa ľudia v cieľovej rovinke tisli hlava na hlave a už dávno pred dojazdom pelotónu skandovali tisícky fanúšikov meno cyklistického hrdinu spod Tatier, ktorý napokon obsadil druhú priečku.

Avšak to, čo nasledovalo po jeho tuhom boji s víťazným nemeckým pretekárom Jannikom Steimleom, si vie len málokto predstaviť. Hoci si to žilinský rodák hneď po preťatí cieľovej pásky zamieril rovno do tímového autobusu, jeho fanúšikov to vôbec neodradilo a pred dverami mu vyvolávali na slávu. Po chvíli sa ho aj dočkali, keďže mladší z bratského dua Saganovcov putoval na pódium, kde ho obliekli do dresu pre najlepšieho slovenského pretekára na podujatí.

To však nebolo z jeho strany všetko. Po návrate zo slávnostného ceremoniálu ho pred autobusom opäť čakali jeho verní priaznivci, pričom s niektorými z nich prehodil pár slov, s inými sa vyfotografoval a ďalším zasa venoval autogramy. Tie v nejednom prípade našli svoje miesta na dresoch, fotografiách, knihách, fľaši od vína či dokonca na mobilných telefónoch.