POZRITE SI ŠOKUJÚCE ZÁBERY SAGANOVHO ZRANENIA V GALÉRII TU!

Po heroickom výkone na Tour de France, kde po škaredom páde dokázal prísť Sagan do cieľa a získať šiesty zelený dres, si vyhliadol ďalší cieľ v podobe zisku titulu majstra Európy. Ale už po príchode na Britské ostrovy sa musel boriť s ťažkosťami. „Deň pred pretekmi sa sťažoval na nádchu, no vďaka liekom problémy pominuli. Stále nemá vyliečené zranenia z Tour de France, hlavne pravé stehno a chrbát. Rany boli rozsiahle, no postupne sa hoja,“ povedal pre Šport24.sk Branislav Delej, oficiálny doktor slovenských športovcov na majstrovstvách Európy.

Skúsený odborník uznal, že Sagan podstúpil veľkú obetu, aby získal titul. „Je obdivuhodné, že sa vôbec postavil na štart. Trať bola náročná, navyše bolo dosť chladno a pršalo. Taktiež ho stálo dosť síl popasovať sa aj s defektom, za tých 150 kilometrov zvládol veľa.“ Najbližšie čaká trojnásobného majstra sveta regenerácia v spoločnosti tímového fyzioterapeuta Bora-Hansgrohe a cez víkend nemecká klasika EuroEyes Cyclassics v Hamburgu.

EXKLUZÍVNE Doktor prehovoril o šokujúcom Saganovom konci: Skutočná pravda o odstúpení z majstrovstiev!

Malovič: Pre niektorých je nadčlovek

Športový lekár Pavel Malovič si myslí, že Peter Sagan spravil dobre, keď z pretekov predčasne odstúpil. „Niektorí ho považujú za nadčloveka, ale aj on má svoje limity. Je skúsený pretekár a dobre usúdil, že je lepšie skončiť. Principiálne by sa nemalo ísť cez bolesť, no ľudia hovoria o nejakom prekonávaní. Samotná bolesť je signál, že niečo nie je v poriadku. Sagan je rozumný, pozná svoje telo a vie, čo si môže dovoliť,“ prezradil Malovič.

POZRITE SI ŠOKUJÚCE ZÁBERY SAGANOVHO ZRANENIA V GALÉRII TU!

Môže vás zaujímať:

 

FOTO Pohľad na Sagana, ktorý zabolí. Keď železný muž trpí: Roztrhnutý chrbát aj zadok a potoky krvi

 

FOTO Prekliata Vuelta. Sagan penil ako zmyslov zbavený: Zrazila ho motorka, s nechutným zranením musel odstúpiť

 

FOTO Posledné vyznanie lásky Katky Petrovi: Z týchto záberov Saganovcov sa fanúšikom tisnú slzy do očí!