Celý projekt výstavby počíta v súčasnosti s tým, že Národné cyklistické centrum vyrastie do roku 2023 v bezprostrednej blízkosti automobilového okruhu Slovakia Ring. Okrem Žitného ostrova sa však črtá aj nová alternatíva. Primátor Peter Bročka prišiel s ponukou možnosti výstavby v Trnave, ktorú poslal prezidentovi cyklistického zväzu aj oficiálne. „Na základe našej komunikácie týkajúcej sa ponuky Mesta Trnavy bezodplatne poskytnúť pozemky pre potreby vybudovania Národného cyklistického centra, si dovoľujem zaslať Vám ponuku na rokovanie. Pozývam Vás podrobne prekonzultovať Váš projekt, formy spolupráce a možné lokality k nám do Trnavy,“ píše sa.

Peter Bročka listom zároveň pozýva Petra Privaru aj na obhliadku možných lokalít, kde by Národné cyklistické centrum mohlo stáť. Mesto Trnava je pripravené celý projekt podporiť. „Mesto Trnava, ako Európske mesto športu pre rok 2020 s radosťou podporí projekt výstavby Národného cyklistického centra,“ uvádza sa.

Peter Bročka.
Peter Bročka.
Zdroj: aktuality.sk

 Priorita je Potôň

Dotáciu na výstavbu cyklistického centra schválila vláda ešte v marci minulého roka. Podľa doterajších plánov sa počíta s tým, že kolos za 30 miliónov eur bude stáť na pozemkoch, ktoré budú prenajaté. „V súčasnosti prebieha posudzovanie projektu orgánmi ako napríklad Protimonopolný úrad. O ponuke z Trnavy samozrejme viem. Pánovi primátorovi ďakujem. Zatiaľ sa počíta s variantou v Orechovej Potôni. Trnavu aktuálne berieme ako záložné riešenie,“ povedal pre Šport24.sk Peter Privara.

Takto by mohlo vyzerať Národné cyklistické centrum pri Orechovej Potôni.
Takto by mohlo vyzerať Národné cyklistické centrum pri Orechovej Potôni.
Zdroj: SZC