Kompletný zoznam autorov
Branislav Brenkus

Redaktor

Branislav Brenkus

Venuje sa slovenskému a svetovému športu so zameraním na futbal.

Venuje sa slovenskému a svetovému športu so zameraním na futbal.

Články autora
36 hráčov: Radosť slovanistov po góle Mohu na konečných 4:2.
Slovensko včera 10:00

Duel Európskej ligy si mohli pozrieť iba školác: Decká, chceme vás na každom zápase!

Bola to paráda na ihrisku aj v hľadisku. Prvý zápas Slovana v skupinovej fáze EL proti Besiktasu (4:2) bol špecifický. Hráči dosiahli výsledok, ku ktorému sa dopracovali po najlepšom výkone za posledné roky, pričom aj obecenstvo, ktoré ho k nemu dotlačilo, bolo tentoraz zvláštne. Tvorili ho školáci z celého Slovenska, ktorí ako jediní mali pre trest možnosť sledovať stretnutie priamo na štadióne. Za svoje povzbudzovanie si od hráčov zaslúžili obdiv a poďakovanie.

Na snímke Ivan Kmorík starší v hľadisku počas zápasu K skupiny Európskej futbalovej Ligy UEFA medzi ŠK Slovan Bratislava a Besiktas JK.
Európska liga 20.9. 12:01

V posledných sekundách zápasu bolo vedenie Slovana v tranze: Loptu do bránky tlačil aj Kmotrík

BRATISLAVA – Brali by aj remízu, ale toto je čerešnička na torte! Bratislavský Slovan opäť šokoval futbalovú Európu. Po senzačnom postupe cez PAOK Solúň sa mu podarilo zvíťaziť v prvom zápase skupinovej fázy EL nad favorizovaným Besiktasom Istanbul (4:2). O svojom triumfe rozhodli belasí v nadstavenom čase a podľa fotiek portálu šport24.sk sa zdá, že loptu do siete okrem strelcov dotlačilo aj vedenie klubu na čele s viceprezidentom Ivanom Kmotríkom mladším.

Z celého Slovenska dorazili deti, aby si mohli pozieť  zápas Slovana v skupinovej fáze EL proti tureckému Besiktasu Istanbul. Na štadión prišlo približne šesťtisíc školákov.
Európska liga 19.9. 21:42

Ukázali chuligánom, ako sa fandí slušne: Deti obsadili tribúny Tehelného pola

BRATISLAVA - Od Tatier k Dunaju. Z tade zovšadiaľ sa zišlo približne šesťtisíc školákov na dnešný úvodný zápas Slovana Bratislava v skupinovej fáze EL proti tureckému Besiktasu Istanbul. Tí ako jediní si mohli pre trest od UEFA naživo pozrieť toto stretnutie. Mnohí z nich boli po prvýkrát v Bratislave a aspoň čiastočne vytvorili pre futbalistov belasých domáce prostredie, o ktoré prišli nevhodným správaním niektorých idiotov.

Peter France
Slovensko 18.9. 10:00

Bezpečnostný manažér SFZ reaguje na incident z derby: V Anglicku s chuligánmi bojovali 30 rokov

Podľa všetkého si na bezpečnosť na štadiónoch ešte nejaký čas počkáme. Tvrdí to bezpečnostný manažér Slovenského futbalového zväzu Peter France, ktorý pre Šport24.sk odpovedal na otázky, ktoré sa vynorili v súvislosti s incidentmi počas zápasu Slovana so Spartakom Trnava (2:0).

Zatiaľ čo rakúsky občan (na zemi) bol zadržaný políciou, druhý fanúšik polícii stále uniká.
Slovensko 18.9. 9:01

Polícia chytila chuligána, ktorý napadol hráča Trnavy: Pozrite, kto sa z neho vykľul!

V závere futbalového derby medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava sa udial šokujúci incident. Do potýčky futbalistov oboch mužstiev sa zapojili aj fanúšikovia, ktorí vybehli na ihrisko. Jeden z nich dokonca napadol hráča Trnavy Bogdana Mitreu. Polícia už chuligána zadržala, pozrite, kto sa z neho vykľul.

Na snímke Andraž Šporar a Dobrivoj Rusov diskutujú spoločne s hlavným rozhodocom počas zápasu 8. kola Fortuna Ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava.
Slovensko 16.9. 12:30

Konflikt Rusova so Šporarom v derby: Má IQ húpacieho koníka, tvrdí brankár Trnavy

BRATISLAVA – Na toto derby brankár Trnavy Dobrivoj Rusov nezabudne. V zápase Slovana so Spartakom (2:0) patril k najlepším hráčom na trávniku, ale do jeho dejín vstúpil aj iným, netradičným spôsobom. A hneď dvakrát.

Vladimír Poór (v strede) mal opäť raz radosť z futbalu.  Jeho zamestnanci si to rozdali o pohár Generálneho riaditeľa jeho firmy ŽOS Trnava
Slovensko 16.9. 12:01

Vladimír Poór mal v Trnave opäť radosť z futbalu: Turnaj z ktorého mali účastníci zimomriavky

TRNAVA – Tak to im vyšlo! V Trnave sa v sobotu odohral veľký turnaj o pohár Generálneho riaditeľa ŽOS Trnava, ktorého sa zúčastnil aj majiteľ firmy a bývalý šéf Spartaka Vladimír Poór. Ten vidiac svojich zamestnancov, ako bojovali o putovný pohár mal opäť raz z futbalu veľkú radosť.

Radosť slovanistov po postupe do skupinovej fázy Európskej ligy. Je však reálne, že hráči slovenského majstra sa po dvoch domácich dueloch nebudú mať komu poďakovať, pretože budú hrať pred prázdnymi tribúnami.
Európska liga 13.9. 9:00

Toto fanúšikov Slovana nepoteší: Belasým hrozia dva zápasy Európskej ligy bez divákov!

BRATISLAVA - Zrejme im zostanú oči pre plač. Keď koncom augusta oslavoval futbalový Slovan postup do skupinovej fázy Európskej ligy, fanúšikovia sa tešili, ako si na Tehelnom poli užijú zápasy s poprednými európskymi klubmi.

Obrovská radosť v podaní prezidenta SFZ Jána Kováčika s ďalšími funkcionármi po výhre nad Maďarskom
Slovensko 11.9. 14:06

Úľava Jána Kováčika po výhre nad Maďarskom: Vztýčené prostredníky nám ukazovali aj z VIP-ky

BRATISLAVA – Také niečo ešte nezažil. Prezident SFZ Ján Kováčik (56) toho pochodil s futbalom veľa, ale nad atmosférou, aká panovala pred a počas zápasu Slovákov v Maďarsku, iba krútil hlavou. Vztýčené prostredníky voči slovenským fanúšikom totiž ukazovali aj návštevníci VIP priestorov.

Bývalý prezident SFZ František Laurinec
Slovensko 11.9. 12:00

Bývalý prezident SFZ Laurinec o zápase Maďarsko – Slovensko: Usporiadateľovi hrozia sankcie

Bývalý prezident Slovenského futbalového zväzu a v súčasnosti člen výkonného výboru UEFA František Laurinec (68) vie, že na tribúnach prišlo k špecifickej situácii. Čo na to hovorí?

Maďarskí policajti vytvorili so slovenskými spoločné hliadky.
Ostatné 9.9. 19:20

ONLINE pred zápasom Maďarska a Slovenska: Prinášame vám exkluzívne zábery z centra diania

BUDAPEŠŤ - Horúco nebude len na ihrisku, ale najmä medzi fanúšikmi. Očakávaný kvalifikačný zápas v boji o postup na ME 2020 od samého rána sprevádzajú veľké policajné manévre. Polícia očakáva príchod niekoľko stoviek slovenských fanúšikov, na ktorých by mali "poľovať" domáci priaznivci. Redaktori Šport24.sk sú v centre diania, kde monitorujú situáciu.

Do sektora pre slovenských fanúšikov sa predalo 1 100 lístkov. Otázne je, koľko z nich bude fandiť našim chlapcom.
Slovensko 9.9. 11:00

Slováci budú fandiť Maďarom: V sektore hostí sa môžu pobiť fanúšikovia!

e vypredané! Dnešný kvalifikačný zápas medzi Maďarskom a Slovenskom (20.45, RTVS) sa odohrá pred plným štadiónom, na ktorom nebudú chýbať ani slovenskí fanúšikovia. Tí dostali k dispozícii 1 100 vstupeniek, ale nie všetci budú fandiť Hapalovým zverencom. Polovica z nich je totiž maďarskej národnosti.

Slovensko v dôležitom kvalifikačnom dueli s Chorvátmi úplne vybuchlo.
Slovensko 9.9. 9:00

Slováci si piskot po Chorvátsku zaslúžili: Aké boli príčiny zdrvujúcej prehry?

Tento výkon si za klobúk nedajú. Slovenská futbalová reprezentácia až nečakane vysoko prehrala s Chorvátskom (0:4) a skomplikovala si situáciu v boji o postup na EURO 2020. Mužstvo trénera Pavla Hapala (50) predviedlo podpriemerný výkon, z ktorého vyčnieval iba brankár Martin Dúbravka (30), ktorý svojimi zákrokmi zabránil ešte väčšiemu debaklu. Ostatným hráčom zápas nesadol a po jeho skončení si museli na svoju adresu vypočuť ohlušujúci piskot.

Trnava sa pred zápasom odela do chrovátskych farieb.
Ostatné 6.9. 18:34

V Trnave to už poriadne žije. Mesto obsadili Chorváti: Pozrite sa, čo stvárajú!

TRNAVA – Temperament nezapriete! Pred včerajším zápasom Slovenska s Chorvátskom (skončil sa po uzávierke vydania) sa o tom chorvátskom presvedčili náhodní okoloidúci, ktorí zavítali na tradičný Trnavský jarmok, ktorý orámoval toto dôležité kvalifikačné stretnutie. Hosťujúci fanúšikovia to pred jedným z trnavských barov za spevu hymny a národných piesní totiž poriadne roztočili.

Luka Modrič je najväčšou hviezdou CHorvátov
Reprezentácie 6.9. 15:05

Neuveriteľný príbeh chorvátskej megahviezdy Luku Modriča: Z pastiera kôz je futbalový boh

BRATISLAVA – Také niečo sa nepošťastí každý deň. V kvalifikačnom zápase o postup na ME 2020 medzi Slovenskom a Chorvátskom (skončil sa po závierke vydania) mali slovenskí fanúšikovia možnosť vidieť naživo v drese hostí Luku Modriča (33), najlepšieho futbalistu planéty za rok 2018. Iba tí najvernejší však o ňom vedia, že jeho cesta na futbalový Olymp nebola jednoduchá. Počas jeho detstva zúrila v bývalej Juhoslávii občianska vojna a on pásaval kozy.

Pre pracovné povinnosti budú na zápase chýbať prezidentky Zuzana Čaputová a jej kolegyňa Kolinda Grabar – Kitarovičová.
Reprezentácie 6.9. 10:04

Súboj Slovenska s Chorvátskom bude o prsia: Čo hovoria na zápas Čaputová a jej divoká rivalka?

Bratislava - Dnešné kvalifikačné stretnutie Slovenska s Chorvátskom (hrá sa v Trnave o 20.45 h) sa odohrá pre zrakmi šéfov futbalových zväzov, Jána Kováčika (56) a Davora Šukera (51). No, pre pracovné povinnosti budú chýbať najvyššie predstaviteľky oboch štátov, Zuzana Čaputová (46) a jej kolegyňa Kolinda Grabar – Kitarovičová (51).

Bývalý reprezentant hral v roku 1994 proti Chorvátsku.
Slovensko 5.9. 10:00

Futbalová ikona Kinder si zaspomínal na zápas s Chorvatskom: Nikdy naň nezabudnem

Tomu už dnes nikto neuverí! Takto zareagoval bývalý slovenský futbalista Vladimír Kinder (50) na informáciu, že na prvý domáci zápas slovenskej reprezentácie v novodobej histórii proti Chorvátsku stála vstupenka 80 korún (2,66 eura). V porovnaní s tým, za koľko sa predávala na zajtrajšie kvalifikačné stretnutie s vicemajstrami sveta, bola viac než desaťnásobne lacnejšia.

Škriniar sa takýmto gestom snažil utíšiť priaznivcov Cagliari.
Slovensko 4.9. 9:00

Milan Škriniar utišoval nasrdených fanúšikov: Sklapnite, rasisti!

Talianska liga zaváňa xenofóbiou. V nedeľňajšom zápase medzi Cagliari a Interom Miláno (1:2) sa o tom presvedčil slovenský reprezentant Milan Škriniar (24), ktorý bol svedkom toho, ako fanúšikovia domáceho tímu urážali jeho spoluhráča, útočníka Romela Lukaka (26).

Šláger medzi DAC a Slovanom (5:2) bude mať dohru. Belasí podali na rozhodcu sťažnosť.
Slovensko 3.9. 10:04

Slovan po debakli s Dunajskou Stredou podal sťažnosť na rozhodcu: Rozhodli tieto tri momenty?

Dusné bolo nielen počasie. Reč je o ligovom zápase Dunajskej Stredy s bratislavským Slovanom (5:2), v ktorom odhliadnuc od národnostných urážok z oboch fanúšikovských táborov bolo nervozitu a napätie vidieť aj na samotných aktéroch stretnutia. Nevynímajúc rozhodcov, ktorí, podľa belasých, vo viacerých momentoch chybovali a svojimi rozhodnutiami výrazne ovplyvnili priebeh zápasu.

Ivan Kmotrík ml.
Slovensko 31.8. 11:00

Slovan si v skupine zahrá s Besiktasom, Wolverhamptonom a Bragou: Kmotrík verí v ďalší zázrak

Je spokojný! Keď generálny manažér futbalového Slovana Ivan Kmotrík mladší sledoval žrebovanie skupinovej fázy EL, hlavou sa mu preháňali rôzne myšlienky. Nakoniec mu po tom, čo žreb vybral pre belasých turecký Besiktas Istanbul, anglický Wolwerhampton Wanderers a portugalský Sporting Braga, zostala jediná.

Hokejová legenda Jozef Golonka si nedáva servítku pred ústa. V diskusnej relácii vždy v pondelok rozoberie každú horúcu tému, ktorá naozaj hýbe našim športom.

Ďalšie časti
Jozef Golonka o zápase Slovana s Trnavou: Ako tam môžu ísť rodiny s deťmi?

Jozef Golonka o zápase Slovana s Trnavou: Ako tam môžu ísť rodiny s deťmi?

Jozef Golonka o tenisovom Davis Cupe: Stráca na hodnote

Jozef Golonka o tenisovom Davis Cupe: Stráca na hodnote

Ďalšie časti

Známa futbalová vlogera Šárka Peková exkluzívne pre Šport24.sk prináša netradičné reportáže z ligových aj medzinárodných zápasov. Vďaka nim zistíte, že aj futbal vie byť veľmi "sexi".

Ďalšie časti
So Šárkou na futbale: Zbesnené derby Slovan - Spartak z iného pohľadu!

So Šárkou na futbale: Zbesnené derby Slovan - Spartak z iného pohľadu!

Šárka Peková.

So Šárkou na futbale: Exkluzívny pohľad na futbalový zápas Slovana s PAOK Solún

Ďalšie časti