menu
Kompletný zoznam autorov
Branislav Brenkus

Redaktor

Branislav Brenkus

Venuje sa slovenskému a svetovému športu so zameraním na futbal.

Venuje sa slovenskému a svetovému športu so zameraním na futbal.

Články autora
Marek Hamšík
Kvízy 8.1. 2021 17:21

Ako dobre poznáte Mareka Hamšíka? Otestujte sa, či o ňom viete všetko!

Slovenská stále hrajúca futbalová legenda. Marek Hamšík je vzorom mnohých (nielen) začínajúcich futbalistov. Čo o ňom viete vy? Otestujte sa v našom kvíze!

Ed Jackson vystúpil po schodoch na imaginárny Mount Everest
Ostatné 29.4. 2020 10:01

Čiastočne ochrnutý Angličan vystúpil na Mount Everest: 8 848 metrov zdolal po schodoch!

VEĽKÁ BRITÁNIA – Pre každého horolezca je to splnenie najväčšieho sna. Na zdolanie najvyššej hory sveta Mount Everest si v čase pandémie trúfol bývalý ragbista, dnes však čiastočne ochrnutý Ed Jackson. Namiesto do Himalájí však išiel do domu svojich rodičov, kde 8 848 vysokú horu zdolal imaginárnym výstupom po schodoch.

Bývalý skvelý anglický útočník Gary Lineker na MS 1990 počas zápasu s Írskom pustil do trenýrok
Anglicko 28.4. 2020 13:56

Anglický futbalista spomína na šampionát 1990 v Taliansku: Cez zápas som sa posral!

LONDÝN - Toto by nechcel zažiť žiadny športovec. V júni uplynie 30 rokov od majstrovstiev sveta vo futbale v Taliansku a pri tetoj príležitosti si zaspomínal bývalý anglický reprezentant Gary Lineker (59) na úsmevnú príhodu, ktorá sa mu stala počas zápasu s Írskom. (1:1). Priznal, že mal črevné problémy a na ihrisku pustil do trenýrok.

Kvôli pandémii museli ísť individuálne tréningy Róberta Boženíka s bývalým skvelým útočníkom Robinom van Persiem bokom
Slovensko 28.4. 2020 10:31

Čo znamená ukončenie holandskej ligy pre Boženíka? Van Persieho mu nahradil chlpáč Fendi

ROTTERDAM – V tom najnevhodnejšom momente! V čase, keď sa Róbert Boženík (20) začal po svojom prestupe zo Žiliny do Feyenoordu Rotterdam udomácňovať v mužstve a začal strieľať góly, zaúradovala pandémia a prekazila mu všetky plány. Holandskú ligu predčasne ukončili a slovenský futbalista zároveň prišiel aj o individuálne tréningy s hviezdnym Robinom van Persiem. Kým sa všetko vráti do normálu, musí si, ako s tréningovým sparingartnerom vystačiť s chlpáčom menom Fendi.

Olympijský víťaz vo vodnom slalome, Čech Lukáš Pollert predal medaile a peniaze venoval narkomanom
Vodný slalom 27.4. 2020 13:40

Bývalý olympijský víťaz vo vodnom slalome predal medaile: Peniaze venoval narkomanom!

PRAHA – Inteligentný chlap s povesťou rebela. Taký je bývalý vodný slalomár a olympijský šampión Čech Lukáš Pollert (50). Vyštudovaný lekár sa v týchto dňoch v pražskej nemocnici Motol stará na JIS – ke o najťažších pacientov s koronavírusom a napriek veku zostáva stále svojský. Napríklad v pohľade na olympijské hry aj medaile, ktoré na nich získal. Tie v minulosti predal za 150 tisíc korún. Kde napokon peniaze za ne získané skončili?

Slovenský brankár by sa uživil aj ako herec: Pozrite sa na jeho výkon vo virtuálnom zápase
Česko 27.4. 2020 9:12

Slovenský brankár by sa uživil aj ako herec: Pozrite sa na jeho výkon vo virtuálnom zápase

PRAHA – Odohral unikátny zápas! Slovenský gólman, s vietnamskými koreňmi Patrik Le Giang (27) naposledy stál v bránke 7. marca, keď jeho Bohemka vyhrala ligové stretnutie v Zlíne 3:2. Kvôli pandémii a prerušenej súťaži sa odvtedy pripravoval väčšinou individuálne, ale v nedeľu opäť zažil futbalovú atmosféru. Medzi tri žrde sa postavil vo virtuálnom, športovo - umeleckom súboji futbalistov proti hercom Dejvického divadla, ktorý sa skončil spravodlivou remízou 3:3.

Cristiano Ronaldo si kladie podmienky svojho návratu do Juventusu
Taliansko 23.4. 2020 13:04

Náročný Ronaldo: Diktuje si podmienky návratu do Juventusu!

MADEIRA – Okrem oslavy neterkiných narodenín dodržiava karanténu. Hviezdneho Cristiana Ronalda zahnala pandémia koronavírusu do jeho rodného Portugalska, kde sa na Madeire individuálne pripravuje na možné pokračovanie sezóny. Do Juventusu sa však mieni vrátiť, až bude presne určený termín reštartu Serie A.

Futbalisti ViOn-u naposledy spoločne trénovali 10. marca.
Ostatné 23.4. 2020 11:00

Futbalové kluby už majú povolenie trénovať: Do spoločných tréningov sa nehrnú

Spoločný tréning je síce posun, ale kluby sa do neho zatiaľ nehrnú. Po viac ako mesiaci individuálnej prípravy sa prvoligoví futbalisti mohli od včera vrátiť k spoločným tréningom, no za prísnych hygienických opatrení. Hoci je to pozitívna zmena, kluby sú i naďalej v neistote. Tou najväčšou je, či a kedy sa bude v prerušenej súťaži pokračovať a či sa vôbec oplatí riskovať.

V cieli Ruizová predstierala únavu a nechala sa podopierať policajtmi.
Ostatné 23.4. 2020 10:00

Od najväčšieho maratónskeho škandálu uplynulo 40 rokov: Pochybná víťazka do smrti zapierala

Športový podvod storočia! Hoci už odvtedy ubehlo 40 rokov, ona je stále známejšia ako praví víťazi. Rosie Ruizová († 66), rodáčka z Havany, sa v roku 1980 stala legendou Bostonského maratónu, aj keď ho vyhrala s nevídanou drzosťou a ľsťou. Až do svojej smrti tvrdila, že zvíťazila regulárne a medailu, ktorú vtedy dostala, nikdy nevrátila.

Obranca Jurij Medvedev bude cez víkend hájiť farby Slovana vo virtuálnych zápasoch Fortuna ligy
Slovensko 18.4. 2020 10:04

Obranca Slovana Jurij Medvedev ignoruje koronavírus: Cez víkend bude hrať futbal

BRATISLAVA – Playstation berie ako odreagovanie. Obranca Slovana Jurij Medvedev (23) sa cez víkend zúčastní virtuálneho turnaja, do ktorého sa zapojí dvanásť hráčov, zo všetkých klubov Fortuna ligy. Za normálnych okolností by svoje umenie predvádzal na zelených trávnikoch, ale verí, že aj e- zápasy si nájdu svoje publikum. A keď to v januári, počas sústredenia v Turecku „mastil“ proti spoluhráčovi Michalovi Šullovi (28), ani netušil akú skvelú prípravu má za sebou.

Druhým slovenským športovcom, ktorý bol pozitívne testovaný na koronavírus, je bývalý futbalový brankár Nitry Dušan Kolmokov (34).
Slovensko 18.4. 2020 9:20

Aj bývalý brankár Nitry Dušan Kolmokov má koronavírus: O chuť a čuch som prišiel v Tirolsku

Druhým slovenským športovcom, ktorý bol pozitívne testovaný na koronavírus, je bývalý futbalový brankár Nitry Dušan Kolmokov (34). Zrejme sa nakazil v hoteli v tirolskom meste Ischl, kde pracoval ako kuchár.

Futbalisti ViOn - u naposledy trénovali spoločne 10 marca
Slovensko 17.4. 2020 7:22

Slovenskí ligoví futbalisti pozor: Za takýchto podmienok budete môcť spoločne trénovať

PRAHA – Konečne! Asi takto zareagovali tréneri a hráči najvyššej českej futbalovej súťaže, keď sa dozvedeli, že vláda im od 20. apríla povolila spoločné tréningy. Hoci sa zápasy minimálne do 8. júna hrať nebudú, prvoligové kluby sú vďačné aspoň za takýto ústretový krok. Na ten sa netrpezlivo čaká aj na Slovensku, kde by vedenie ligy aj väčšina klubov rado dohralo súťaž. Ak k tomu eventuálne dôjde a hráči začnú predtým spoločne trénovať, môžu sa kompetentní inšpirovať metodickým plánom, ktorý vypracovala nám tak blízka, česká Ligová futbalová asociácia (LFA).

Na zápasoch bieloruskej ligy, ktorá sa ako jediná v Európe hraje ubúdajú zo strachu z pandémie fanúšikovia
Ostatné 15.4. 2020 10:45

Aj v jedinej európskej krajine kde sa hrá futbal nastal problém: Ubúdajú fanúšikovia

MINSK - Idú si to svoje. Jedinou európskou krajinou, kde prebiehajú futbalové súťaže je Bielorusko. Tamojší minister športu Sergej Kovalčuk to síce obhajuje tým, že chcú ľuďom ponúknuť únik z každodennej rutiny, ale fanúšikovia na to začínajú kašlať. Na štadiónoch ich začína výrazne ubúdať.

Na snímke Joeri De Kamps a Tomáš Bobček počas zápasu 22. kola Fortuna ligy 2019/2020 medzi ŠK Slovan Bratislava a MFK Ružomberok.
Slovensko 14.4. 2020 10:46

ÚLK pripúšťa testovanie hráčov: Je to jedna z možností pri reštarte ligy

BRATISLAVA - Nežijú vo futbalovej bubline. Aj Únia ligových klubov zaznamenala správu, že v Taliansku chcú od konca apríla testovať hráčov na koronavírus. Prezident ÚLK Ivan Kozák pripúšťa, že aj na Slovensku to bude jedna z možností, ako reštartovať ligu.

Carles Puyol prelet sklenenými dverami
Španielsko 14.4. 2020 10:10

Keď hrá penzionovaný futbalista tenis: Španielsky bojovník si porezal kolená do krvi!

BARCELONA - Takých nie je veľa. Futbaloví kapitáni, ktorí bojovali za klub, vlajku, región aj reprezentáciu. Takým bol aj Carles Puyol (42), bývalý vodca Barcelony. A ani v "penzii" sa nezmenil. Bojuje rovnako, ako keď hrával za vagón peňazí, ale aj rekreačne pri tenise, pri ktorom dokonca preletel sklenenými dverami.

Ján Kocian, prvý Slovák, ktorý si zahral Bundesligu takto oslavoval góly
Slovensko 13.4. 2020 13:02

Ján Kocian, prvý Slovák hrajúci Bundesligu: Vo vykričanej štvrti dodnes spomínajú na jeho saltá

BRATISLAVA – Ten čas neuveriteľne letí! Prvým Slovákom, ktorý si zahral v prestížnej nemeckej Bundeslige bol Ján Kocian (62). A hoci odvtedy najvyššou nemeckou futbalovou súťažou prešlo už mnoho jeho krajanov, v roku 1988 to bola rarita. Bývalý reprezentačný kouč pred 32 rokmi prestúpil do St. Pauli, klubu, sídliaceho vo vykričanej hamburskej štvrti. A fanúšikovia aj po takom dlhom čase spomínajú na jeho oslavné saltá, ktoré robil po strelených góloch.

Lukáš Haraslín
Ostatné 11.4. 2020 14:00

Smutnú Veľkú noc majú aj naši futbalisti: Na šibačku s frajerkami môžu zabudnúť

Tieto Veľkonočné sviatky budú iné aj pre slovenských športovcov, ktorí uviazli v zahraničí a na tradičnú šibačku môžu podľa všetkého zabudnúť.

Niektorí hokejisti to podľa Kuračku môžu mať ťažké a budú si musieť nájsť aj iné zamestnanie.
Ostatné 11.4. 2020 10:00

Exfutbalista a psychológ Kuračka o súčasnej situácii: Niektorí hokejisti možno zmenia prácu

Pandémia neznamená len stratený čas. Medzi riadkami aj túto myšlienku vyslovil v rozhovore pre Šport24.sk uznávaný športový psychológ Peter Kuračka (41). Ako bývalý ligový futbalista sa vie „vžiť“ do myslenia športovcov a radí im, ale aj bežným ľuďom, aby v týchto časoch rozpoznali, čo je dôležité a čo menej podstatné. S kolegami sa zhodol, že určitá časť profesionálneho športu na Slovensku môže skĺznuť do amatérskej sféry a športovci si budú hľadať inú prácu, alebo odídu do zahraničia.

Mestskí policajti v Plzni si v týchto dňoch pochutnávajú na strave z klubovej reštaurácie Viktorie
Česko 9.4. 2020 11:01

Vymení Adrián Guľa povolanie trénera za kuriéra? Plzenským policajtom roznášal jedlo!

PLZEŇ – Ako kuriér by sa v budúcnosti neuživil! Za normálnych okolností by preháňal svojich zverencov na tréningoch, ale keď sa v tejto ťažkej dobe inak nedá, pomáha ako sa dá. Hlavný tréner plzenskej Viktorky, Adrián Guľa (44), spolu s ostatnými členmi realizačného tímu a hráčmi tento týždeň roznáša jedlo mestským policajtom.

V Burundi musia v týchto dňoch počas futbalových zápasov hráči dodržiavať predpísanú vzdialenosť od rozhodcu
Ostatné 8.4. 2020 9:47

V africkom Burundi mastia futbal aj počas pandémie: Jedno z opatrení vás prekvapí

BURUNDI – Nevidia dôvod prečo by ligu nemohli dohrať. Burundi je malý africký štát medzi Kongom, Rwandou a Tanzániou. Futbalovo, ničím špeciálny, ale len donedávna. A to preto, lebo iba tu, v Bielorusku, Nikarague a Tádžikistáne prebiehajú v čase pandémie ligové súťaže. Síce za prísnych opatrení, z ktorých jedno vás mierne povedané prekvapí, ale predsa.