VIDEO Jamajčania zúria: Za Boltov smutný koniec môže chyba organizátorov

Tagy
+ atletika
Tipujte s Fortunou

LONDÝN - Ako z najhoršieho sna! Nikto z fanúšikov ani vo sne netušil že jamajský šíp Usain Bolt (30) skončí kariéru bez zlatej medaily. Na MS v Londýne najskôr vybojoval len bronz v behu na 100 m. V sobotnej štafete na 4x100 m sa zranil a nedobehol do cieľa. Bola to smutná rozlúčka so šprintérskym kráľom.

VIDEO Kráľ svetovej atletiky a trpká rozlúčka: Bolt sa v bolestiach zrútil k zemi

Celý Olympijský štadión zatajil dych, keď v polovici posledného úseku najkratšej štafety začal Bolt krívať a následne padol na zem s tvárou ukrytou v dlaniach. Jamajčan však ukázal svoju silu a odmietol invalidný vozík, s ktorým usporiadatelia za ním pribehli. Napokon odkráčal po svojich, keď ho psrevádzali jeho štafetoví spolubojovníci. Kolegom sa ospravedlňoval, čo mu sily stačili. Fanúšikom na tribúnach sa za podporu poďakoval potleskom.

Podľa lekára jamajskej výpravy Kevina Jonesa bol príčinou Boltových problémov kŕč v stehennom svale na ľavej nohe, čo mohlo spôsobiť nedostatočné zahriatie pred pretekmi. Ďalší člen štafety Yohan Blake to nepriamo potvrdil. „Štyridsať minút sme museli čakať, než skončili dva medailové ceremoniály. Držali nás tam strašne dlho. Rozcvičoval sme sa a čakali. Potom sme sa znovu rozcvičoval a znovu čakali," hneval sa Blake. „Vidieť odchádzať legenndu takýmto spôsobom, tak to veľmi bolí," dodal.

Manažér jamajského tímu Ian Forbes ocenil, že Bolt aj do svojho posledného štartu dal všetko. „Až podrobné lekárske vyšetrenie ukáže, čo sa mu stalo. Vzhľadom na to, že odišiel po svojich, dúfam, že to nebude vážne," povedal Forbes. „Viac než noha ho bolí porážka," dodal tímový lekár.

Poklonu odchádzajúcemu kráľovi zložil aj jeho najväčší rival Američan Justin Gatlin. „Je stále najlepší na svete. Je mi ľúto, že sa zranil. Myslím, že za to môže to chladnejšie počasie. Nastal čas lúčenia a ja som trochu sentimentálny," vyhlásil staronový kráľ svetového šprintu, ktorý na stovke v Londýne Bolta zosadil z trónu.

Štafetu vyhrali domáci Briti pred Američanmi a Japoncami.

Autor: brs, foto TASR